זקא – כל מה שרציתם לדעת

רבים מאתנו למדו להכיר את ארגון זק"א ישראל, לצערנו, בעקבות עשרות הפיגועים שהתרחשו בישראל במהלך השנים, מהיום בו הארגון קיים. ארגון זק"א ישראל אחראי, כידוע, על פינוי גופות של הרוגים מאזורי פיגוע ואסונות וכן על ניקוי השטח על מנת להחזירו לתפקוד רגיל.

אך האמת היא שארגון זק"א עושה עוד הרבה פעילויות אחרות, אשר לשם כך הוא מחזיק מערך מתנדבים גדול בכל רחבי הארץ וכן אמבולנסים, אופנועים, וציוד מתכלה מגוון לצורך פעילויות שונות. ארגון זק"א כפי שנהגו לומר העומדים בראשו בעבר, עושה פעילויות אשר מרבית הציבור לא יכול ולא מוכן לעשות בגלל הרגישות הרבה הנדרשת לשם כך. יש לציין שארגון זק"א מבצע את הפעילויות הנ"ל, בין היתר, בשביל לשמור על כבוד המת באשר הוא ולאפשר להביא כל חלל, בין אם זה בפיגוע, תאונה או כל אירוע מוות לא טבעי אחר, לקבורה כנדרש.

הרבה יותר מפינוי גופות

צוות זקא, כאמור, עושה הרבה דברים שהם מעבר לפינוי גופות או רכוש מאזורי אסון. במהלך השנים, הצוות הכשיר מערך מתנדבים שמטרתו לעזור לקורבנות נפגעי טרור ובני המשפחות שלהם, בין היתר הוא מאתר משפחות חללים ופצועים ויוצר איתם קשר, הוא דואג להם במתן סיוע ותמיכה נפשית, הוא מצמיד עבורם אנשי מקצוע וכל זה ללא כסף וללא הבדל בין דת, גזע או מין.

כמו כן הארגון מארח מחנות נופש עבור ילדים נפגי טרור, בין אם הם נפגעו פיזית או נפשית, הוא עורך עבורם ימי הולדת, בר ובת מצווה, הוא דואג להכין סלי מזון בחגים עבורם, מגשים להם משאלות, ועוד.

מלבד עבודה מול נפגעי טרור, זק"א גם עוזר לנפגעי תאונות דרכים, בצורה דומה. החל מפינוי קורבנות מאזור התאונה, איתור משפחות של קורבנות, ליווי של המשפחות והצמדת אנשי מקצוע, פעילויות הסברה ושיקום.

ארגון זק"א, כאמור, מכיל מערך מתנדבים ארצי, אשר כולל צעירים ומבוגרים כאחד. המערך פועל בכל מקום, בכל יום, מתוך הבנה שיש להקל על המשפחות ככל שניתן, על מנת לאפשר להם להמשיך הלאה ולהתגבר על הכאב והשכול.

ארגון זק"א עובד בשקיפות כספית מלאה, הוא בנוי מתרומות של נדבנים וכמובן מצוות מתנדבים אשר מוכן לעזור בכל שעה ובכל עניין לכל אחד.