5 מדפסות הלייזר הטובות לעסק

בחירת מדפסת יעילה לבתי עסק דורשת לא מעט שיקול דעת.

הטכנולוגיה משתנה ממדפסת למדפסת ולכל מדפסת יש את האיכויות שלה. ישנן מדפסות לייזר, מדפסות הזרקת דיו, מדפסות משולבות. ישנן מדפסות שרזולוצייה ההדפסה טובה יותר מהאחרות ואלו משמשות בעיקר להדפסת תמונות, ישנן מדפסות מהירות יותר מאחרות, ישנן מדפסות גדולות וקטנות ואלו רק מקצת מנקודות ההשוואה והשוני ביניהן.

אנו נתמקד במאמר זה במדפסות לייזר.

מהי מדפסת לייזר?

הומצאה בשנת 1969 על ידי החוקר גרי סטארקוותר. זוהי מדפסת שפעולתה דומה לפעולת מכונת הצילום והשלב המשמעותי בתהליך ההדפסה מבוסס על שימוש בקרן לייזר. מדפסת הלייזר מבוססת על טכנולוגיית הזירוגרפיה.

בגדול, הנתונים להדפסה (תמונה או כיתוב כלשהו) מועברים לזכרון המדפסת ומתורגמים לרצף של נקודות מוחשכות או מוארות. כל נקודה נסרקת על ידי קרן הלייזר ומתורגמת לביצוע על הנייר. ככל שהרזולוציה (צפיפות הנקודות על הנייר) גבוהה יותר איכות ההדפסה עולה בהתאם. הדיו המשמש לצביעה נקרא טונר. במדפסת שחור לבן קיים טונר אחד, שחור. במדפסת צבע ישנם ארבע טונרים (שלושה צבעי יסוד וטונר אחד שחור).

מדפסת הלייזר, בעזרת הטכנולוגיה הגלומה בה, מסוגלת לשרת מספר מחשבים בעת ובעונה אחת ואפילו ניתן למצוא מדפסות שעובדות דרך ענן ואינן נזקקות אפילו לחוטים מקשרים.

יתרונות מדפסת הלייזר המשולבות לעסקים

מדפסות הלייזר עונות על צרכי עסק באופן מושלם. מדפסות הלייזר מספקות טיב הדפסה מעולה, מהירות הדפסה גבוהה ועלות נמוכה יחסית לכל הדפסת אימ'ג. גודל המדפסת גם הוא משמעותי וניתן למצוא כיום בשוק מדפסות לייזר משולבות קומפקטיות. תחזוקת המדפסת גם היא נמוכה יחסית לסוגי מדפסות הקיימים בשוק כיום.

כל בית עסק שואף לצמצם את הוצאותיו השוטפות. המדפסות המשולבות יכולות לענות על צורך זה. הן כוללות בתוכן: יכולת הדפסה, יכולת צילום, יכולת סריקה מסמכים ותמונות, יכולת שליחת פקס. מדפסת לייזר משולבת יכולה לשרת את כל העובדים בארגון היות והיא יכולה להתחבר אל המחשב שלכם ושל חבריכם ולקבל פקודות ביצוע מכולם. מדפסת הלייזר המשולבת חוסכת גם במקום פיזי בעסק. במקום לקנות כל מכשיר בנפרד או גרוע יותר, לספק לכל עובד מכשיר משלו, ניתן להסתפק במכשיר אחד, לא גדול במיוחד, שעונה על כל צרכי המשרד. ואכן אנו מזהים מגמה מתגברת בשוק בה מדפסת לייזר משולבת הופכת להיות המצרך המבוקש ביותר בקרב בעלי עסקים גדולים וקטנים כאחד.

סוגי מדפסות לייזר משולבות הקיימות בשוק

מדפסת brother 2700mfc

זוהי מדפסת לייזר משולבת אלחוטית.

מדפסת שחור לבן

כמות הדפסת דפים לחודש – 250 – 2000 לחודש.

מהירות הדפסה – 26 עמודים לדקה.

מהירות הדפסה דו כיוונית – 6.5 עמודים לדקה

רזולוציה – DPI 600X600

זכרון – 32 MB

מחיר: 1280 ₪.

מדפסת CDN9140-MFC Brother

זוהי מדפסת לייזר משולבת אלחוטית.

מדפסת צבעונית

מהירות הדפסה – 22 עמודים לדקה.

מהירות הדפסה דו כיוונית – 3.5 עמודים לדקה

רזולוציה – DPI 2400X600

זכרון – 192 MB

מחיר: 1929 ₪.

מדפסת לייזר DW 2720 MFC-L Brother

 

זוהי מדפסת לייזר משולבת אלחוטית.

מדפסת שחור לבן

כמות הדפסת דפים לחודש – 250 – 2000 לחודש.

מהירות הדפסה – 30 עמודים לדקה.

מהירות הדפסה דו כיוונית – 7.5 עמודים לדקה

רזולוציה – DPI 600X2400

זכרון – 64 MB

מחיר: 1279 ₪.

ניתן להכריז כי מדפסת לייזר משולבת מהווה את המדפסת הטובה ביותר לעסקים גדולים וקטנים כאחד.
מאמר באדיבות מדפסות פלוס – מדפסת לייזר