3 טיפים לאיתור עורך דין טוב

יש כמה דרכים למצוא עורך דין שיהיה טוב לכם ולייצוגכם בבעיה שבה נתקלתם. בדרך כלל, הדרכים האלה עובדות אם מפעילים שיקול דעת ולא מסתנוורים מכל מיני הסחות דעת בעניין זה. עורך דין שיכול לייצג אתכם כהלכה יכול להיות באזור מגוריכם או לא, אבל הרלוונטיות העיקרית היא תחום העיסוק וההתמחות שלו. זה מה שעשוי להדריך אתכם בבחירתו בתוך כל ההיצע הגדול שיש כיום של עורכי דין בכל מקום.

לבחור עורך דין מקומי לפי המלצת החברים והמשפחה

כאמור, עורך דין יכול להיות מקומי או לא אבל השיקול הזה יכול להיות רלוונטי במיוחד כאשר מדובר בבעיה משפטית שהיא מקומית לגמרי. מדובר בבעיה שקשורה לענייני הרשות המקומית, למשל, או בעיה שכרוכה בהופעה במשרדי ממשלה שנמצאים במקום מגוריכם או כאשר מדובר בדיני תעבורה והעבירה שביצעתם הייתה בתחום המגורים שלכם. עורך דין כזה לא רק מתמחה בכל מה שקשור ברשות המקומית שלכם, הוא אף מכיר אנשים בכל זרועות השלטון והחוק שם ויודע למי לפנות ולקצר תהליכים למען הלקוח שלו. סביר להניח שגם ירצה לשמור על שמו הטוב בקהילה ולכן הוא מוכר כבעל מקצוע חיובי אצל המכרים שלכם.

המלצות במדיה החברתית כן עובדות

היום אנחנו יודעים שלא בהכרח מי שמתפרסם בסיפורים בעיתונים הוא עורך דין המתאים למקרה שלכם. זה נכון שבעתיים כאשר גזר הדין אינו תואם את הציפיות שלכם או כאשר אינכם מרוצים מהתנהלות עורך הדין בתקשורת. לכן, יש מקור אמין לא פחות ואף יותר למציאת המלצות כאלה. יש קבוצות במדיה חברתית ויש מקומות שבהם תוכלו לבקש מחברים ומאנשים שאתם סומכים עליהם המלצות מצוינות שכוללות גם תיאורי מקרה ואפילו תיאורים ופירוט של החוויה בעבודה עם אותו עורך דין. אל תקלו ראש בכך משום שזה אמין יותר מתיווך עיתונאי בסיפור כלשהו של מקרה מתוקשר. כאשר אתם יכולים לשאול שאלות את האנשים שממליצים לכם על כך בפייסבוק אין טוב מזה לקבל התרשמות מיד ראשונה ואותנטית לחלוטין.

בדקו את הגישה אם היא מתאימה לכם

לכל עורך דין יש את השיטה שלו לעבוד, גם באותו תחום. הגישה של עורכי הדין יכולה להיות שונה משמעותית וזהה לדרך שבה אתם אוהבים לעבוד, גם כאשר אינכם יודעים הרבה על הדרך להשיג ניצחון. בקשו מעורך הדין בגילוי לב לספר לכם איך הוא רואה את העבודה על התיק שלכם והחליטו לפי זה אם מתאים לכם או שכדאי למצוא מישהו שעובד יותר בגישה שלכם.