תנורי חימום לחורף

תנורי חימום לבית בישראל

באם נתגורר באירופה או ארה"ב, ארצות המורגלות בטמפרטורות נמוכות, אפילו מתחת לאפס, אנו נרגיש בכל בית ובכל מקום ציבורי בנוח. כל כך נוח שאפילו ניתן יהיה להסתובב עם חולצה ומכנסיים דקים וכל זאת משום שמקומות אלה מחוממים בדיוק כפי שצריך. משתמשים באמצעים העונים מצד אחד על הקור העז ומצד שני חסכוניים מספיק כך שכל בית ובית עסק יכולים להרשות לעצמם שימוש בכלי זה.

בארץ הטמפרטורות אינן קיצוניות ואנו, כילידי ותושבי הארץ, איננו מורגלים בעונת חורף ארוכה ואולי משום כך, בכל פעם שיורדת טיפת הגשם הראשונה כל הארץ נכנסת להיסטריה ומתחיל המירוץ המטורף אחרי תנור החימום האולטמטיבי.

אילו תנורי חימום לבית יתאימו לחורף הישראלי ?

הבית דורש באזורים שונים מחממים שונים. נסקור במאמר זה את מקצתם:

תנורי חימום לבית:

 • תנור ספירלות – חזק ומפיץ חום נקודתי רב, עלות יחסית נמוכה של קנייה. הדגמים המתקדמים יותר מכילים מנגנונים לכיבוי המכשיר בעת נפילה ומנגנון המוזיל את צריכת החשמל בחצי בעת שימוש בתנור.
  החום שנע החל מ 1000W – 3000W
 • תנור הלוגן – דומה מאוד לתנור הספירלה,בעל 4 גופי חימום לרוב או יותר העושיםם הלוגן בטיחותי לשימוש ביתי או משרדי,זוהי הסיבה העיקרית לשימוש בו.בעל מנגנון בטיחות אשר מופעל כאשר התנור זז ממקומו או נופל.
  חום אשר פולט התנור נמוך מאשר תנורי הספירלה ומתאים לחימום חללים קטנים יותר בדרך כלל עד 1000 וואלט W.
 • תנור גז – תנורים העובדים עם גז (משווק על ידי אמגזית בעיקר).
  מתאים לחימום חללים גדולים כגון אזורי חוץ – גינה,מרפסות,בתי קפה וכו'.
  חום מאוד גבוה ונעים.
  מגיע בעיקר בצורת פטריה לחימום ובעיצובים שונים.
 • תנור קרבון סיבי פחם – זוהי טכנולוגיה חדשה יחסית בתחום אשר חסכונית בחשמל ומורידה את כמות הצריכה מבלי לגרוע מאיכות ורמת החימום שמעניק התנור.
  התנור מצוייד בגופי חימום העשויים סיבי פחם ,חזקים,עמידים לשימוש ביתי או משרדי.
  עוצמת החימום נעה בין 500W – 1000W

תנורי חימום לאמבטיה:

 • תנור אינפרא לאמבטיה – זהו התנור הנפוץ ביותר בעולם לחימום האמבטיה. הוא מכיל בדר"כ שלושה גופי חימום עשויים קוורץ, מופעל במשיכת חוט (כך גם תיבחר דרגת החום) ובתום האמבטיה יכובה. הוא מתחמם במהירות וזורק חום נקודתי חזק מאד. במקום סגור וקטן יחסית הוא מורגש תוך מספר דקות.
 • מפזר חום לאמבטיה – תנור חימום לאמבטיה מאד בטיחותי. הוא מתחמם בקלות ומפיץ חום נעים ולא שורף ולכן מתאים ביותר לשימוש כשיש ילדים. בעל הגנה נגד התזות מים ולכן בטיחותי ויעיל.
 • תנור לחימום האמבטיה – תנור ספירלות שמתחמם בקלות ומפיץ חום עז. מצליח לחמם מקום קטן במהירות וביעילות, בעל מספר ספירלות לקביעת דרגת החום.

ישנו מגוון רחב של תנורים לחימום האמבטיה ותנורים לחימום הבית בכלל. עלינו רק לזכור כי כל תנור חימום שנבחר עבור בני משפחתנו צריך להיות בטיחותי ומבית אמין והשימוש בו צריך להיות רק אחרי הבנה מלאה של היתרונות והסכנות הטמונות בו.