שר שלום ג'רבי ממליץ על מסלולי לימודים שניתן ללמוד בעזרת מענקים של השירות הלאומי

בוגרי ובוגרות השירות הלאומי אזרחי זכאים, בדיוק כמו חיילים משוחררים, להטבות שונות – ראשית, מענק שחרור (4,500 ש"ח עבור שירות של שנה אחת, 9,000 ש"ח עבור שנתיים). שנית, פיקדון אישי שאותו ניתן לנצל לטובת מטרות מוגדרות ובהן לימודים אקדמיים (כ-13,000 ש"ח עבור שירות של שנתיים ומחצית הסכום עבור שירות של שנה), ובנוסף ישנן גם מלגות והלוואות לטובת לימודים במסלולים שונים – כך שלבני ובנות השירות נשאר רק להחליט מה הם רוצים ללמוד.

על-מנת לבחור נכון את המסלול ניתן להיעזר בהכוונה אישית שניתנת בלשכות הקרן להכוונת חיילים משוחררים (אשר מטפלת גם בבוגרי השירות הלאומי), ומי שעוד נרתם לעזרתם הוא ראש מנהלת השירות הלאומי אזרחי שר שלום ג'רבי, שממליץ על מספר מסלולי לימודים מוצלחים.

לימודים לתעודת הוראה

שר שלום ג'רבי, כדאי לדעת, הוא בעל תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה (ממכללת ליפשיץ בירושלים) – והוא ממליץ על מסלול זה בחום (גם במוסדות הלימוד הרבים האחרים שמציעים אותו, ובהם למשל בית ברל, סמינר הקיבוצים, מכללת אורנים, מכללת לוינסקי לחינוך ועוד).

הסיבה העיקרית להמלצה של ג'רבי, שהוא עצמו מן הסתם לא עוסק בהוראה, היא שהאינטראקציה המשמעותית עם בני ובנות הדור הבא במסגרת מערכת החינוך היא דרך נהדרת גם לזכות בסיפוק רב וגם להשפיע במידה ניכרת על העתיד ועל פני החברה הישראלית בדורות הבאים.

לימודי עבודה סוציאלית

מסלול לימודים אחר שמאפשר להשפיע על פני החברה הישראלית, ועוד יותר מכך לעזור לאוכלוסיות נזקקות, הוא לימודי עבודה סוציאלית – ועל כן אך טבעי שגם עליו ימליץ שר שלום ג'רבי (מה גם שאשתו הינה עובדת סוציאלית).

כדאי לקחת בחשבון כי על-מנת להגיע להישגים משמעותיים בתחום זה כדאי להגיע גם לתואר שני בתחום, אבל גם "רק" תואר ראשון בעבודה סוציאלית מקנה את הזכות להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים, לעסוק בתחום ולחולל שינוי של ממש בחייהם של אחרים (אחד הדברים שמובילים לסיפור עמוק במיוחד).

למה שר שלום ג'רבי ממליץ על לימודי שיווק ופרסום?

לכאורה לימודי שיווק ופרסום רחוקים מעולמו של שר שלום ג'רבי שמאמין בפעילות על בסיס ערכים ומחויבות לאמת – אבל בפועל הוא מבין שבמציאות של ימינו אחת הדרכים להשפיע היא באמצעות עבודה בתחום הפרסום והשיווק, ואם למיומנויות המקצועיות בתחום מצטרף בסיס ערכי יציב ומשמעותי, התוצאה מוצלחת במיוחד.

לימודי מדעי המוח

המוח האנושי היווה מאז ומתמיד תחום מרתק מבחינת שר שלום ג'רבי, וגם אם הוא עצמו לא פנה לתחום המדעים הרי שהוא ממליץ בחום על לימודי מדעי המוח, הן במסגרת התואר הראשון והן במסגרת לימודים לתארים מתקדמים.

בנוסף לעובדה שמדובר במסלולי לימודים מעניינים עד מאוד, אין ספק שתחום זה צפוי להתפתח משמעותית בעתיד ועל כן בפני מי שיתמקצע בו ייפתחו דלתות מתגמלות רבות.