כמה טיפ צריך לתת לשליח על משלוח פיצה ביבנה?

מזמינים משלוח פיצה ביבנה? כמה טיפ תתנו לשליח ולמה בכלל? כל התשובות נמצאות במאמר זה!

בשביל מה בכלל צריך לתת טיפ?

המנהג לתת טיפ לשליחים נבע במקור מהזמנים, בהם מעסיקים לא היו משלמים לשליחים והשליחים היו מתפרנסים מהטיפים שהיו מקבלים מהלקוחות. אמנם כיום מרבית הפיצריות משלמות לשליחים עבור זמן עבודתם, כמו למלצרים או למעשה – לכל שכיר במשק, אבל המנהג נשאר ושליחים רבים נהנים מהאפשרות לקבל שכר הולם במיוחד עבור עבודתם הקשה.

מה כל כך קשה בלהיות שליח?

אם כשאתם מזמינים פיצה אתם מצפים לקבל אותה חמה ובמהירות, קחו בחשבון שזהו בדיוק התפקיד של שליח הפיצה. מהרגע שהפיצה מוכנה וארוזה השליח נמצא במרוץ נגד הזמן כדי להביא אותה לפתח ביתכם במהירות האפשרית כדי שהיא תשמור על החום שלה ועל המרקם המיוחד שלה ובקיצור – על הטעם הטעים שלה. כל זה נעשה בכל ימי ושעות הפעילות של הפיצרייה. גם בחום הקיץ ובגשמי החורף.

אז מה המסקנה?

המסקנה היא, שכאשר אתם מזמינים משלוח פיצה ביבנה, ראוי גם לפרגן לשליח ולתת לו טיפ בתמורה לעבודתו הקשה, ובעיקר אם קיבלתם פיצה חמה וטרייה בטווח הזמן שהובטח לכם. הפרגון יכול לבוא לידי ביטוי, בין היתר בחיוך, במילה טובה ואפילו ניתן להציע לו לשתות משהו ולהתרענן קלות לפני המשלוח הבא.

אבל כל זה לא סותר את עובדת היותו שליח, המנסה להתפרנס בכבוד ולכן ראוי מעל הכל, לתת לו תגמול כספי – טיפ קטן וצנוע, שיתווסף לטיפים צנועים מלקוחות אחרים וכך יוכל להרוויח את לחמו ביושר.

אז כמה נותנים?

אחת השאלות המטרידות במיוחד אנשים המזמינים משלוח פיצה ביבנה היא לא האם לתת טיפ, אלא כמה טיפ לתת. ואכן, זוהי שאלה די מורכבת מפני שהתשובה תלויה במספר גורמים. ראשית, אם הוא מגיע מרחוק, אם מזג האוויר קשה באותו הזמן, אם הוא הביא את הפיצה בזמן ואם הוא היה אדיב במיוחד. בדרך כלל, נהוג לתת לשליח פיצה טיפ בדומה לטיפ הניתן למלצרים, כ-10% מסך ההזמנה או יותר.