מנהל, כך שירותי הפצת סחורה נותנת לך שקט תעשייתי!

מה כוללים שירותי הובלה והפצת מוצרים ללקוחות?

חברות המעוניינות לשפר את השירות הניתן ללקוחות חייבות לדאוג למערך זמין של הובלה והפצה. התחרות בין חברות שונות במשק גדלה מדי שנה, וזוכה לעידוד מטעם גופים בינלאומיים. רק בעזרת שמירה על רמה גבוהה של שירותי הובלה והפצת מוצרים ללקוחות ניתן לעמוד בעומס, ואף להגדיל את הרווחים ואת הפוטנציאל העסקי. אך מה כוללים השירותים הללו, ואילו פרטים צריכים בעלי החברות לזכור?

שירותי הובלה והפצה נותנים שקט למנהלים. שירותים המופקדים בידיים הנכונות משחררים את החברה מדאגה לסחורה, לזמני האספקה ולעבודה מול ספקים. במסגרת הובלה והפצה מוצרים ללקוחות ניתן לקבל את השירותים הבאים:

–          הובלת מכולות מנמלים שונים ברחבי הארץ אל אתרי אחסון

–          הובלת סחורה באמצעות משאיות אל יעדים

–          הפצת סחורה הכוללת משטחים וחבילות אל סניפים

–          מתן אפשרות מסירה ללקוח כולל המתנה לבדיקה

–          אפשרות להתקנת ציוד אצל הלקוח לצורך שיפור השירות ושמירה על שביעות הרצון

–          איסוף החזרות מלקוחות

חברה אינה יכולה לבצע שירותי הובלה והפצת מוצרים ללקוחות ללא עזרה של גוף מוביל בתחום הלוגיסטיקה. שירותים אלו דורשים משאבים, כוח אדם מיומן, רישיונות, התמחויות, הסמכות ובעיקר היכרות מעמיקה עם פתרונות דינאמיים. על מנת לאפשר שירותי הובלה והפצת מוצרים יש צורך ביצירת קשר עם גורם המכיר את התחום.

כך תמצאו שירות הובלה והפצה

קיימות מספר דרכים באמצעותן יכולות חברות לקבל שירותי הובלה והפצה של מוצרים ללקוחות. הדרך הראשונה היא ליצור קשר עם חברת לוגיסטיקה, ולהזמין את השירות בנפרד. דרך נוספת היא להזמין חבילת שירותים הכלולה בשרשרת האספקה. בחבילה זו ניתן לקבל שירותי לוגיסטיקה מקיפים הכוללים איסוף של סחורה המגיעה אל הנמל, פירוק מכולות, משלוחי קיט לייצור, ואפילו התקנה באתר הלקוח הסופי. כפי שצוין קודם לכן, סל שירותים זה מהווה יתרון משמעותי עבור החברה, ומאפשר לה להתרכז בלקוח הסופי.

שירותי הובלה והפצה צריכים להיות מתוכננים בהתאם לדרישות ולצרכי החברה. ישנן חברות המתמקדות באיזורים ספציפיים בארץ, לעומת אחרות המעדיפות פיזור על שטחים רבים. חברת לוגיסטיקה אשר אינה מסוגלת לעמוד בעומס עשויה ליצור נזקי תדמית בלתי הפיכים עבור הלקוח שלה. על מנת להימנע ממצב כזה יש להקפיד על גמישות, להתאים את השירותים ולשמור על נאמנות.

עוד כדאי לציין, כי חלק גדול מהאיכות של שירותי הובלה והפצה של מוצרים ללקוחות תלויים במכשור. משאיות ישנות, מחסנים בלויים או ציוד מסורבל מעכבים את השירותים ופוגעים אנושות בלוח הזמנים. גם את הנושא הזה, כדאי לבדוק לפני שמזמינים שירות מחברת לוגיסטיקה.

לסיכום, חברות המקפידות על הובלה והפצה של מוצרים נהנות מיתרונות רבים. על מנת לנצל את היתרונות הללו, יש לבחור היטב את סוג השירות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע.