מחפשים חברת ניקיון? להלן כל מה שצריך לדעת כדי לבחור נכון

שירותי ניקיון

חברות המציעות ניקיון ואחזקת מבנים ומוסדות פועלות בכל רחבי הארץ. סינון לפי איזורי מתן שירות מגלה כי רוב החברות מרוכזות בתל אביב והמרכז, כאשר לאחר מכן נמצאות החברות באיזור השרון, השפלה, חיפה, ירושלים, הדרום והצפון. יחד עם זאת, כדאי לזכור כי המיקום הגיאוגרפי של חברת שירותי ניקיון אינו משמעותי: יש חברות המקצות עובדים עבור לקוחות במקומות רחוקים וזאת על מנת לעמוד בקריטריונים מחמירים של שירות. מנגד, חברות הפועלות באיזור שירות מסוים יכולות לאכזב את הלקוח ולנקות את הבית או את המשרד ברמה נמוכה מאוד.

מבחינת שירותים, חברת ניקיון מתמחה בדרך כלל בשירותי ניקיון כלליים ובשירותי תחזוקה. גם ניקיון לאחר בנייה ושיפוץ נחשב שירות פופולארי, כאשר לצידו ישנם שירותי טיפול בנזקי שטפונות או שריפה, ניהול ואחזקת מבנים, ליטוש והברקת מרצפות, ניקוי שטיחים וריפודים, ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או אמצעים מיוחדים ניקיון ספות על ידי חברה מומחית, ועוד. ניקוי בקיטור כולל ניקוי של משטחים באמצעות מכשירים שתפקידם לפלוט סילוני קיטור בלחץ גבוה והוא נפוץ במפעלים. ניקוי מאגרי מים גם הוא אינו מתאים עבור לקוחות במגזר הפרטי, משום שהוא מתמקד בניקוי וחיטוי של מאגרים גדולים המשמשים לרוב בתור גיבוי למערכת המים בבנייני קומות.

סוגים אחרים של שירותי ניקיון שכדאי להכיר הם ניקוי באמצעות התזת חול, ניקוי קולטי שמש וניקוי תקרות אקוסטיות. ברמה המקצועית כדאי להזכיר ניקוי מנדפים, שהם מערכות אוורור המיועדות להוצאת אוויר מזוהם. ניקוי מנדפים מתבצעת רק על ידי חברות ספציפיות העובדות מול בעלי מסעדות, בתי קפה, בתי מלון וכן הלאה. עבודות ניקוי מנדפים נחשבות מורכבות בשל החשיפה לעשן, מפגעי ריח וחומרים מסוכנים.

כיצד בוחרים חברת ניקיון?

סינון לפי איזורי מתן שירות או סוג השירות יכול לעזור בשלבים הראשונים של בחירת חברת ניקיון. אחרי שמוצאים את האיזור והשירות הרלוונטיים רצוי להיכנס אל עובי הקורה, עם חיפוש אחר חברת ניקיון בעלת מאפיינים העולים בקנה אחד עם צרכי הלקוח. ראשית, יש חברות המציעות אפשרות לניקיון חד פעמי בלבד. בחברות אלו משתמשים רוב הלקוחות הפרטיים לצורך ניקיון בתים ודירות. האלטרנטיבה היא שירותי ניקיון על בסיס קבוע והיא מתאימה עבור משרדים ועסקים.

שנית, הרבה חברות מצופפות את השורות לקראת החגים ומציעות ניקיון לפסח. חברות אלו פעילות לכל אורך השנה אולם יודעות כיצד להתמודד עם הביקוש הגובר בחודשים מרץ ואפריל. יחד עם זאת, חשוב לבחור את החברה לא רק בהתאם ללוח זמנים או בכפוף למגבלות טכניות. חברת ניקיון חייבת להקפיד על שימוש בחומרים מתאימים ולא מסוכנים, להשקיע מאמץ בחדרים סגורים ופתוחים ולתת תחושה נעימה ומוקפדת.

שירותים נוספים של חברת ניקיון

לא רבים יודעים זאת, אך חברת ניקיון המציעה שירות עבור כלל הלקוחות יכולה לספק הצעת מחיר משתלמת גם עבור הדברת מזיקים או מכירת מכשור וחומרים מתקדמים. הרבה חברות עוסקות במכירת מוצרי ניקיון ויבוא מכונות, או בשירות לשמאים ולקוחות ייחודיים. בנוסף, חברה מקצועית העוסקת בשירותי ניקיון שומרת על זכויות העובדים ועל איכות הסביבה ומקבל רישיון מטעם משרד התמ"ת.

לסיכום, יש הרבה קריטריונים להשוואה בין חברות ניקיון ולא כולם רלוונטיים עבור הלקוחות. הדבר החשוב הוא לבחור חברה מקצועית המציעה שירות איכותי במחיר הוגן.