למה לבנות אתר דווקא בוורדפרס?

מה מיוחד במערכת ניהול וורדפרס? ומדוע כדאי לבנות אתר דווקא במערכת ניהול וורדפרס?

מערכת ניהול וורדפרס מהווה פריצת דרך בתחום בניית האתרים. עד לפיתוח מערכת וורדפרס, כל מי שרצה אתר עם פלאגינים ייחודיים, נאלץ לבנות את האתר דרך מתכנת. בניית אתרים באמצעות מתכנת פחות נוחה ויכולה להיות מסרבלת. כאשר בונים אתר דרך מתכנת, נאלצים על כל שינוי קון להיות תלויים במתכנת.

מערכת וורדפרס משחררת אותנו מהתלות במתכנת. לצורך בניית אתרים בוורדפרס יש לרכוש שטח אכסון ודומיין. הרבה חברות אכסון מספקות התקנה אוטומטית של מערכת וורדפרס.

בניית אתרים במערכת וורדפרס קלה מאוד. תפריט ממשק הניהול קל וברור. אפשר לבחור האם להוסיף עמוד רגיל או עמוד של בלוג. העמוד שמוסיפים מתווסף בצורה אוטומטית אל שטח האכסון.

לקוח מרוצה ובעל שליטה על האתר הוא אחד מהדברים החשובים בתחום בניית האתרים. מערכת וורדפרס מאפשרת ללקוח לשלוט על הנעשה באתר. לקוח שיכול להכנס בעצמו לכל עמוד ולשנות תוכן, להעלות גלריות, ולשנות תמונות ומחירים במידת הצורך הוא לקוח מרוצה.

כאשר בניית אתרים נעשית רק על ידי מתכנת ונבנית, קשה מאוד לשנות את העיצוב של האתר. אם האתר מבוסס אך ורק על קוד, כל שינוי דורש תוספת מחיר. התבניות הבסיסיות של וורדפרס מאפשרות לבעל האתר להחליף לבד את עיצוב האתר. ישנם תבניות וורדפרס שניתן לשנות את קוד הCSS. שינוי קוד עיצוב מתאים לתבניות עם עיצוב מורכב. אך עדיין השינוי של קוד CSS נעשה בתוך ממשק הניהול של וורדפרס וקל יותר משינוי של עיצוב אתר המתבסס על קוד בלבד.

אילו עוד אפשרויות יש במערכת וורדפרס?

  • ניהול תפריטים– ממשק וורדפרס מאפשר ניהול תפריט עמודים. ניתן להוסיף פלאגין של תפריט מעוצב יותר. האפשרות של הלקוח להכנס למערכת הניהול ולשנות לבד את התפריט חשובה מאוד.
  • גלריות– למערכת וורדפרס יש אלפי פלאגינים של גלריות וסליידרים. יש אפשרות להוסיף אנימציה לגלרייה. הלקוח יכול להכנס בקלות למערכת הניהול ולשנות את התמונות לפי הצורך.
  • חנות וירטואלית– אחת מהסיבות שהביאה לפריחה של תחום בניית אתרים, היא הצורך של בעלי העסקים בחנות וירטואלית. כל עסק שמוכר מוצר זקוק לחנות וירטואלית. במערכת וורדפרס קל מאוד להתקין חנות וירטואלית. יש פלאגינים של חברות ידועות בתחום החנות הוירטואלית. פלאגינים אלו נוחים לתפעול. על בעלי החנויות להזין למערכות אלו את נתוני המוצר, להגדיר מחיר ומשלומ, להעלות תמונות ולהגדיר מערכת סליקה. לוורדפרס יש תמיכה מצויינת בהטמעת כפתור פייפל.
  • פלאגינים- למערכת וורדפרס יש עשרות אלפי פלאגינים שניתן להוסיף בלחיצת כפתור: תחזית מזג אוויר, חלוק מבזק חדשות, מונה כניסות, ועוד. פלאגינים חשובים מאוד שמומלץ להוסיף לכל אתר הם פלאגינים שמסייעים לקידום האתר בגוגל. פלאגינים אלו יוצרים קודים הנקראים "מטא תג", שמסייעים למנועי החיפוש לסרוק את דפי האתר ביותר קלות.