למה ואיך בוחרים פאות?

פאה אינה סרח עודף. היא צורך ממשי, פסיכולוגי, רגשי. היא החלופה המלאכותית של הדבר האמתי, הטבעי.  לנשים קשה יותר להשלים עם התקרחות, ולכן יש מי שיעשו כל מאמץ אפשרי וישקיעו כל משאב נדרש על מנת לעטות על ראשן פאה נוכרית ובלבד שראשן ייראה עטור שיער גם אם לא בהכרח השיער הטבעי שלהן- אבל כמה שיותר דומה לו.

טיפולים שונים של נשים מבוגרות עלולים לגרום, בין השאר, להתקרחות, שהיא חלק מסימפטומים של מחלות מסוימות. הדברים ידועים במיוחד במקרים של טיפולים כימותרפאיים למחלת הסרטן.

סיבה נוספת להתקרחות היא שינויים הורמונאליים בדיל השלישי ( כגון ירידת רמת האסטרוגן). לא תמיד תוספות שיער ייעודיות ונקודתיות נותנות מענה מספק ומשביע רצון.  יש מקרים שבהם רק פאה שלמה ומלאה נותנת את המענה הזה. גם חרדות, העולות באופן טבעי ככל שמתקרבים לזקנה, גורמות שינויים פיזיולוגיים, אשר נשירת שיער היא אחד מהם.

הצורך בפאה הוא ביטוי לצורך לשמור על צביון נשי, על מראה נשי, על תחושה נשית. שיער הוא אחד המאפיינים המהותיים של הנשיות, בהיותו גלוי וחשוף לעין כול.

קיים כיום מגוון גדול של פאות, רבות מה נראות כשיער טבעי מכל בחינה שהיא: המראה, המרקם, הטקסטורה, העובי, האורך, הצבע, כל מצרף המאפיינים המשווים לו מראה טבעי.  קיימות גם שיטות הדבקה (הלחמה) שמעלימים כל סימן לתפר גלוי. השיער נראה טבעי ומקורי ואין באופן שבו הוא מונח דבר כדי להסגיר את היותו, בעצם, פאה נוכרית.

איך בוחרים פאה?

כמו בכל תחום נכון לשלב תחושה והעדפה  אישית עם עצה מקצועית ומושכלת של בעלי מקצוע בתחום. פאות עשויות שיער טבעי הן איכותיות יותר ונראות טבעיות יותר. גם מחירן גבוה יותר.  לעומתן,  פאות סינתטיות מוצעות במגוון גדול יותר ומחירן נמוך יותר. עם זאת דווקא הן נחשבות עמידות וחזקות יותר. הבחירה היא תוצאה של שיקול ובעיקר שקלול מרכיבי המשוואה עלות- תועלת, כאשר בשורה התחתונה חשוב שמי שחובשת את הפאה תרגיש נוח. זה נכון, אגב, גם לגבי גברים…

 

פאה גורמת לנשים מסוימות להיראות שונות מכפי שהיו- וכך, אותה גברת בשינוי אדרת היא בכל זאת גברת אחרת… גם כאן נשים נחלקות: יש כאלה שחשוב להן שהפאה תדמה ככל שניתן למראה השיער הטבעי שלהן שנשאר ולמעט שנשאר בעוד אחרות מנצלות את ההחלטה, הרצון או הצורך בחשיבת פאה נוכרית בשינוי כללי של סוג, צבע, עובי ,אורך, מרקם וטקסטורה – כל מה שמשנה את ה- LOOK .בחירה טובה.