ליטוש מרצפות

שיש היה מאז ומתמיד חומר שנותן יוקרה לכל מקום בו הוא מותקן. כמו כן, מדובר בחומר חזק ויחסית עמיד מפני פגיעות חזקות. יחד עם זאת, הזמן עושה את שלו ומשאיר את סימניו אל פני המצרפות. החלפת המרצפות הוא לא תמיד הפתרון שצריך לרוץ אליו. תהליך אשר נקרא ליטוש מרצפות, יחזיר לרצפה את מראה הטבעי כך שהיא תראה חדשה.

איך זה מתבצע?

בדיקה –  קודם כל חשוב לבדוק את האזור ולפרט כמה שיותר על סוג הרצפה לנציג חברת הניקיון. בהתאם לכך הוא ידע אם איזה מכשור להגיע. המחיר יינתן לפי גודש השטח שיש לבצע עליו את תהליך ליטוש מרצפות.

ניקיון –  לפני שמתחילים לבצע את התהליך חשוב לנקות את הרצפה כך שלא יהיה עליה אבק או כל לכלוך אחר שיכול להפריע בתהליך.

מלטשים –  בעזרת המכונה אפשר להסיר לא רק כתמים שלא יורדים אלא גם שריטות ומפגעים אחרים. למעשה מדובר בהסרת שכבה דקה ממשטח השיש במטרה לחשוף שכבה נקייה.

שמירה אל איזון –  את התהליך יש לבצע לאורך כל הרצפה גם אם רק חלק מסוים ממנה שרוט ומלוכלך. מדוע? מכיוון שכאמור, מדובר בהסרת שיכבה דקה מהמשטח. במידה ותעשו זאת רק באזור אחד, הרצפה לא תהיה מאוזנת. חשוב שכל משטח השיש יהיה בגובה אחיד.

פוליש – לאחר תהליך הליטוש מבצעים אל סוג הפוליש הדרוש בהתאם לסוג הרצפה. במקרים רבים מדבור בפוליש קריסטל או ווקס. חשוב מאוד להתאים את הסוג אחרת עלול להיווצר נזק בלתי הפיך לרצפה שלא יהיה ניתן לתקנו בשום אופן.

הזמנה אחראית של חברת ניקיון

בישראל פועלות חברות ניקיון רבות. למעשה כל מי שיש לו מכונת ליטוש יכול לכנות את עצמו "חברת ניקיון". לכן חשוב לבצע הזמנה אחראית ולוודא שבעל החברה מנוסה ומבין עניין. בכל חודש צץ סיפור חדש על ריצפה שנהרסה בגלל שירות כושל. נכון, אם מדובר בבעל מקצוע הגון הוא יפצה אתכם, אבל זה יכול ליצור אי נוחות רבה הקשורה בהחלפת הרצפה כולה בדירה שלכם. לכן קחו זאת בחשבון כאשר אתם מחליטים למי לתת את העבודה.