כל הסיכונים בהתמכרות לאלכוהול

אלכוהול כסם

אלכוהול, אמנם נמכר בתור משקה, כאשר הוא משולב בחומרים נוזליים בעלי טעמים, ריחות וצבעים מגוונים ומזמינים, אך הוא למעשה סם לכל דבר, ויש שיאמרו אף גרוע מסמים רבים אחרים. השפעתו של האלכוהול על הגוף היא ישירה, וכמו סמים רבים ואחרים גם השפעתו של האלכוהול ממכרת בשל היכולת שלו לגרום לגוף לפתח בו תלות הולכת וגוברת. התמכרות לאלכוהול קיימת במגוון רמות אך הבסיס של כולן משותף, הצורך הבלתי נשלט לצרוך את האלכוהול ללא קשר לרצון החופי של האדם.

למי מסוכן השימוש וההתמכרות לאלכוהול

  • למי שאין עבודה קבועה – עבור מי שאין לו עבודה מסודרת אליה הוא צריך לקום כל בוקר בשעה מסוימת ואותה הוא אמור לבצע על הצד הטוב ביותר, ההתמכרות לאלכוהול היא עניין נגיש הרבה יותר. הצורך בשמירה על העבודה הן מסיבות כלכליות והן בשל העניין שמגלים בעשייתה לרוב מספקים מענה מתאים כאשר צריכת האלכוהול מתגברת ומשאירים אותנו עם רגליים על הקרקע.
  • למי שנמצא במצב נפשי מעורער – בשל התחושה הטובה שאלכוהול מייצר, רבים משתמשים בו כמפלט לשיפור מצב הרוח אחרי יום לא טוב או כאשר מרגישים רע. עבור אנשים שמצבם הנפשי מעורער במשך תקופת זמן ממושכת (לאו דווקא אנשים עם מחלות פסיכיאטריות) הסיכון בהתמכרות לאלכוהול גבוה יותר. אותם אנשים יכולים, להתמכר ראשית לתחושה שמעניק להם האלכוהול, התמכרות שתוביל להתמכרות הפיזית של גופם לאלכוהול עצמו.

גם אם אתם לא חלק מאותה רשימת בעלי הנטייה להתמכרות, גם אתכם היא יכולה לתפוס

חוסר בעבודה מסודרת, סדר יום קבוע וידוע מראש ומצב נפשי מעורער הן רק מעט מן הסיבות להתמכרות לאלכוהול. התמכרות יכולה לנבוע מעוד שלל סיבות ולעיתים היא יכולה גם לתפוס את השפויים מבינינו וללכוד אותנו בין זרועותיה. חשוב להיות מודעים להשפעה הזו של האלכוהול ולהיות בבקרה מתמדת על צריכתו. הגבול הדק עליו אנחנו מהלכים כאשר אנחנו שותים אלכוהול הוא נושא שיש לשים במודעות ולהתחשב בו בעת שתיית האלכוהול וצריכה הולכת וגוברת שלו, פן יהיה המצב מאוחר מדי.