כל הכלים שתצטרכו לעבודות שיפוצים בבית

כל מי שמתכונן לעסוק בשיפוצים או לעשות שיפוץ בבית בעצמו, אמור להכיר את העבודה מנסיונו הקודם, ולדעת כי על מנת לבצע עבודות שיפוצים ברמה ובאיכות טובים, יש להצטייד בכלי עבודה מקצועיים, ולא להסתפק בכלי עבודה ביתיים חובבניים. ההבדל בין כלים מקצועיים לכלים ביתיים הוא באיכות, בעמידות ובמחיר. כלי עבודה ניתן למצוא ברמות שונות ממש, כפי שניתן לרכוש רהיטים ברמת איכות שונה או רכבים ברמות שונות. הדבר בא לידי ביטוי באיכות של הכלים, והדבר נמדד בדרך כלל בשמות היצרנים המוכרים בתחום שלהם. בנוסף, כלים מקצועיים מתוכננים לעבודה מאומצת ויומיומית, וזאת בניגוד לכלי עבודה ביתיים, שעושים בהם שימוש אחת לכמה זמן בלבד. לעיתים קשה להבחין בהבדל שבין כלים מקצועיים וכלים ביתיים, ונראה כי מפתח הצינורות של האינסטלטור זהה בכל למפתח הצינורות שרכשתם בחנות כלי העבודה המקומית בשכונה. יחד עם זאת, ההבדל קיים, ואם אתם שילמתם עבור המפתח 80 ₪ בחנות המקומית, הרי שמחיר של כלי מקצועי כזה יכול להגיע להרבה יותר.

כלי עבודה לעבודות שיפוץ

כדי לבחור כלים לעבודות שיפוץ יש לדעת מהי העבודה הנחוצה. עבודות שיפוצים הן מאד מגוונות ושונות באופיין, ויש להצטייד בכלים ייעודיים רק לדברים שאתם באמת עומדים לבצע בעצמכם. השאירו את כל יתר הכלים לאנשי המקצוע שתזמינו או שתשכרו לעבודה. כלים לשיפוצים מתחלקים לכמה מחלקות:

  • כלים לעבודות הריסה ובנייה של קירות
  • כלים לעבודות תשתית של אינסטלציה, חשמל ותקשורת
  • כלים לעבודות עץ במטבחים, בחדרי רחצה וחדרי שינה
  • כלים לריצוף ולהנחת אריחים
  • כלים לצביעה
  • כלים לבניית קירות ואלמנטים מגבס

למרות השוני באופי העבודות, כל אדם העוסק בשיפוצים חייב שיהיה לו סט כלים בסיסי, שיוכל לשרת אותו בעבודות השיפוצים, בין אם הוא עושה זאת בעצמו, או נעזר באיש מקצוע ייעודי.

הכלים הבסיסיים לכל עבודות השיפוצים

כלי העבודה מתחלקים באופן גס לשתי קטגוריות עיקריות: כלי עבודה חשמליים וכלי עבודה ידניים, ויש כמובן גם כלי עבודה נוספים המופעלים בעזרת מנועים מיוחדים וכדומה.

כלי עבודה חשמליים – יש אין ספור כלי עבודה חשמליים שמשמשים בעת עבודות שיפוצים. הנפוצים ביותר הם: מברגה/מקדחה נטענת, פטישון, פטיש חציבה, משור אנכי, פטיש חציבה לבטון, מכונות חיתוך לקרמיקה, למתכת, לאריחי רצפה וכדומה.

כלי עבודה ידניים – גם במחלקה זו יש אין ספור כלים והנפוצים ביותר לעבודות שיפוצים הם: פטישים, מברגים מסוגים שונים, פלאיירים, מפתחות מסוגים שונים, משורים, מלחציים, פלסים, מספריים, גרזנים, אקדחי סיכות, כלי סימון ומדידה ועוד רבים נוספים.

כפי שנאמר, בחירת כלי העבודה מצריכה ידע ונסיון בעבודה. על מנת לארגן לעצמכם את כל הכלים הנחוצים לצורך העבודות מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בשיווק ומכירה של כלים אלה, וזאת כדי להתאים לכם את הכלים הנחוצים לפי סוג העבודה תכיפות העבודה, והתקציב שעומד לרשותכם.