כך "תיפטרו" מערימת השקופיות שלכם

סריקת שקופיות ישנות

כולנו מכירים את ארגזי השקופיות הישנות אשר מצויים על פי רוב בבוידם או בארונות אחסון שונים בבית של ההורים או של הסבא והסבתא. בימים עברו היה נהוג לצלם בעזרת סרט צילום (פילים) אשר אותו נהגו לפתח לתמונות מודפסות או לצורה של שקופיות לצורך הקרנה. כאשר היו מקבלים את השקופיות מחנות הצילום המקומית, היו נוהגים לשבת מול הקיר הגדול בסלון ולהקרין עליו את התמונות אשר צולמו בטיולים, באירועים משפחתיים, בטקסי סיום של הילדים בבתי הספר והגנים וכדומה. כיום, כידוע לכל, כבר לא נעשה שימוש עוד בשיטה זו, וכולנו מצלמים בעזרת מצלמות דיגיטליות אשר מעבירות את הצילומים ישירות למחשב בצורה דיגיטלית ללא כל צורך בסרטי צילום, פיתוחם או הדפסתם.

אבל מכיוון שלרבים יש מאגרי תמונות ישנות בפורמט של שקופיות, ועל מנת לשמור עליהן מן הסתם לדורות הבאים, הרי שמומלץ לעשות סריקת שקופיות לפני שאלה יתבלו, ולא ניתן יהיה לצפות בהן עוד.

כיצד עושים סריקת שקופיות

סריקת שקופיות הינה פעולה הממירה את השקופית לקובץ דיגיטלי, שניתן לאחסן אותו במחשב, ולאחר מכן להשתמש בו כמו בכל קובץ תמונות אחר. את הסריקה ניתן לעשות בשני אופנים עיקריים:

  • בסריקה ביתית על ידי חיבור מכשיר מיוחד לסורק הביתי
  • בסריקה מקצועית במכונת סריקה מיוחדת לשקופיות

הסריקה הביתית תהיה יעילה ביותר, כאשר יש לכם כמה עשרות בודדות של שקופיות בבית, אבל במידה ומדובר במאות שקופיות יהיה התהליך ארוך ומיגע. חברה מקצועית אשר נותנת שירות של סריקת שקופיות מסוגלת לסרוק מאות שקופיות בזמן קצר, וגם האיכות של הסריקה הרבה יותר גבוהה מהמכשירים הביתיים. באופן הזה תזכו לקבל את כל השקופיות שלכם סרוקות ברמה גבוהה, ותוכלו לעשות בהם שימוש לכל סוג של צורך. לפני הכל, לשמר אותם בפורמט אשר אינו מתכלה ואינו מתבלה כלל וכלל. חברות אלה מתמחות בדרך כלל גם בסריקה מקצועית של תמונות מודפסות, של המרת סרטי וידאו ישנים לפורמט DVD וכיוצא באלה.