כך תזמינו אינסטלטור בחוכמה

הניאגרה בחדר השירותים מאותתת לכם שימיה קצרים והיא זקוקה נואשות לטיפול? פתח הניקוז של המקלחת נסתם לגמרי ונראה כי מישהו דחף לתוכו פאה? חדר האמבטיה ראה ימים טובים יותר? כנראה שזה הזמן לשנס מותניים ולגייס את האינסטלטור הקרוב למקום מגוריכם. בטרם תעשו זאת, קראו את המדריך המקוצר שלנו לבחירת אינסטלטור מהימן:

המלצות וניסיון קודם

עליכם להיות זהירים במיוחד כאשר אתם מזמינים אינסטלטור מבלי לקבל המלצה ממישהו שכבר נעזר בשירותי אינסטלציה שלו בעבר. קיימים לא מעט אנשים בשוק המתיימרים לקרוא לעצמם “אינסטלטורים”, כאשר המיומנות שלהם בתחום מסתכמת ביכולת להבחין בין מיכל שלם וחצי מיכל בסוגיית הורדת המים בשירותים. חבל להוציא סכום מכובד על מישהו שלא רק שלא יועיל, אלא עלול לגרום לנזק.

מחיר וזמני עבודה מומלצים

קחו בחשבון כי כל ביקור של אינסטלטור בשעות הערב (מחמש בערב ואילך) יהיה יקר יותר, היות ומדובר בשעות עבודה לא קונבנציונאליות. על כן, מומלץ ככל האפשר לקבוע עם האינסטלטור בשעות הבוקר או הצהריים המוקדמות ולא להסתכן בשירות יקר יותר שאינו מושפע מאופי העבודה ומטיבה המקצועי. מעבר לכך, מובן שיש הבדל בעלות טיפול של אינסטלטורים ממרכז הארץ לבין אלו מאזורי הפריפריה, אך באופן כללי בכל מקום ניתן למצוא אינסטלטורים הנעים על הסקאלה בין “יקר בצורה מחרידה” לבין “זול באופן מחשיד, איפה הקאץ’?”

אחריות וביטוח

בעודכם קובעים טלפונית עם האינסטלטור על מועד הגעתו לביתכם, ודאו איתו באופן ברור כי הוא נותן אחריות על העבודה שהוא עושה, ואם כן, לכמה זמן היא תקפה. אתם לא רוצים להיתקל בנזקים אפשריים שלא יכוסו בעתיד כמו הצפת ביוב או התפוצצות צינור שנגרמו עקב עבודה רשלנית ולא מדויקת. אחריות מעידה על אינסטלטור איכותי, שבטוח בשירותי האינסטלציה וברמת העבודה שהוא יכול להעניק לכם.

ציוד מקצועי

שימוש בכלי עבודה חדשניים ומשוכללים ייעלו את עבודתו של האינסטלטור ויסייעו לו להתמודד עם הבעיה שנוצרה ביתר קלות. ציוד חדשני אינו מצביע בהכרח על טיב עבודתו של האינסטלטור ואינו יכול לשמש תחליף ראוי לתושייה שלו או ליכולת הריכוז וההתמצאות שלו בעבודה. עם זאת, סביר להניח שאם תתקלו באינסטלטור החמוש במפתח צינורות חלוד ובציוד כללי שנראה ישן ושבור, תראו לו איפה נמצאת הדלת, ולא זו של השירותים.