כך תבחרו חברה לניקיון משרדים

אישה מנקה
אישה מנקה

כיצד עובדים עם חברת ניקיון משרדים?

ניקיון של משרד, הוא לא מלאכה פשוטה בכלל. נכון שעל העובדים חלה החובה לשמור על הסביבה שלהם נקיה ומסודרת, אך יש לזכור כי משרד הוא מתחם שנוטה להתלכלך במהירות יחסית. מידי יום יש בו תעבורה גבוהה מאד של אנשים, אך מהצד השני, הוא תמיד צריך להישאר מצוחצח ומבריק, לטובת סביבת העבודה והלקוחות. לכן, מנהלים רבים מעוניינים לשכור את שירותיה של חברת ניקיון משרדים, אשר תגיע ותבצע ניקיון מקיף במשרד. אולם, מה בדיוק החברה מנקה במשרד? ואיך מכתיבים את היחסים בינה לבין העובדים? הנה כמה דברים שכדאי לדעת על העבודה, לפני שבוחרים את החברה המתאימה:

השירות, הניקיון, התדירות, ועוד

  • מה כולל השירות? – שירותי ניקיון משרדים מתחלקים לכמה סוגים שונים. הם יכולים לכלול ניקיון קבוע – של פעם ביום או מספר פעמים בשבוע. ניקיון זה כולל לרוב ניקיון כללי של המשרד, כדוגמת ניקיון שטיחים ושאיבת אבק, שטיפת רצפות, ניקוי המטבחון והשירותים, ניקוי חלונות, ניקיון אבק, וכיו"ב. זהו השירות ששומר על המשרד מצוחצח באופן תדיר. עם זאת, אפשר גם מעת לעת להזמין שירותים נוספים, שאינם קבועים. כך למשל – שירותי ניקיון בפוליש, שירותי ניקיון חלונות מבחוץ בקומות גבוהות, ניקיון גגות, וכיו"ב. אלו הם שירותים שלא נדרשים באופן קבוע, אך מעת לעת יש בהם צורך. לכן, חשוב לבחור חברה שלא רק תוכל לבצע ניקיון יומיומי – אלא גם לתת לכם שירותים מיוחדים מעת לעת.
  • יחסי אנוש – בבואכם לבחור חברת ניקיון משרדים, יש לשים לב שהעובדים שהיא תספק לכם, יהיו נעימים ואדיבים. מהצד השני, יש לזכור שעובד הניקיון איננו המשרת של המשרד. מדובר על אדם עם עבודה מכובדת, שמקבל תמורתה שכר. על כן, יש גם להסביר לעובדים שאין לפנות לעובד הניקיון ביחס מזלזל. מצדו, עובד הניקיון צריך להיות נעים ומסביר פנים. בסופו של יום, הדבר יוצר אווירה נעימה במשרד.
  • מתי מנקים? – חברות ניקיון, צריכות לספק לכם שירותי ניקיון 24 שעות ביממה, לפי ההתאמה שלכם. למה כוונה? באופן טבעי, בשעה 2 בצהריים, כשהמשרד עמוס בעובדים ובלקוחות, פחות נוח שהעובדים יעברו עם מטלית ספונג'ה על הרצפה. על כן, ניקיון משרדים מתבצע לרוב בשעות הבוקר המוקדמות, או בשעות אחה"צ או שעות הערב לאחר שאין עובדים. לעתים אף מדובר על שעות הלילה, אם מדובר על מקומות עבודה שעובדים עד שעות מאוחרות למדי. מכל מקום, יש להסביר לחברת הניקיון מהי התדירות הנדרשת, עבור הניקיון. פעמים רבות, הניקיון מרוכז בימי שישי, שבהם אין ממש תנועה במשרד.

מה יש להסביר לחברה?

בבואכם ליצור קשר עם חברת ניקיון משרדים, יש לציין היכן המשרד הממוקם, מה שטחו, איזה שירותי ניקיון אתם צריכים, באיזו תדירות, ובאיזה שעות. בסופו של יום, כל הפרטים הללו, מאפשרים לצוות של חברת הניקיון לגבש עבורכם הצעת מחיר, וכך אתם יכולים לבצע השוואה בין ההצעות השונות.