כיצד לבחור עורך דין המתמחה במשפט הצבאי?

Businessman

עורך דין טוב הוא המפתח

לא כל עורך דין יכול לעסוק בכל תחום. עורך דין לענייני גירושין, לדוגמא, לא מתאים כאשר ביצעת עבירת תנועה. לאור המורכבות והייחודיות של המשפט הצבאי הפלילי, מומלץ לחייל הזקוק לייעוץ וייצוג בתחום משפטי זה לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי מקצוען ובעל ניסיון משפטי הן בתחום המשפט הצבאי והן בתחום המשפט הפלילי. הסיבה לשילוב הנה כי ישנן עבירות פליליות במדינת ישראל הנחשבות כעבירות גם בצבא, וכמו שכולם כבר יודעים, חייל ואזרח נשפטים בצורה שונה. כדאי להשיג עורך דין המתמחה בדין הצבאי והפלילי.

Businessman
Businessman

אז איך בוחרים עורך דין המתמחה במשפט צבאי?

ישנם מספר דברים שחשוב לזכור לפני שבוחרים עורך דין צבאי:

  • ניסיון- "אין חכם כבעל ניסיון" אומר המשפט הידוע. במקרה הזה בעיקר, המשפט נכון לחלוטין. עורך דין מנוסה מגיע אל המשפט כשבאמתחתו מספר שיטות לניצחון במשפט. הסיכוי שהוא יתרגש, יתבלבל או ישכח משהו פחותים בהרבה. עורך דין שעוסק הרבה זמן במקצוע, ובוודאי שבהתמחויות הספציפיות של משפט צבאי ודין פלילי, יהווה הימור בטוח יותר מאשר עורך דין צעיר ובלתי מנוסה בתחום.
  • הצלחה בשטח- בסופו של דבר, עורך דין טוב מביא הצלחה. מבלי להמעיט בחשיבותו של הסעיף הקודם, עורך דין כושל שנמצא בתחום 20 שנה לא יותר טוב מעורך דין מצליח העוסק במקצוע רק כ-5 שנים. מוטב לשים לב לא רק לסעיף הניסיון, אלא גם להצלחתו של עורך הדין המתמחה במשפט הצבאי לאורך השנים בתיקיו הקודמים.
  • עלות- אולי הסעיף החשוב ביותר. בסופו של דבר, על עבודה צריך לשלם, ומקצוע עריכת הדין אינו שונה בדבר מכל שאר המקצועות. יש לקחת בחשבון שככל שעורך הדין יותר טוב, יותר מנוסה ויותר מיומן, הוא גם יגבה יותר כסף. בנוסף, עורך דין המשתייך לפירמה מוכרת וידועה בתחום ירגיש הרבה יותר בנוח לגבות תשלום גבוה יותר, מעין שימוש בשם המותג, אם תרצו. חשוב לבדוק בעיון רב האם ידכם מספקת להשגת עורך דין כזה או אחר.

אז מה עושים?

כדאי לבצע סקר שוק. עורך דין טוב המתמחה במשפט הצבאי יקבל המלצות רבות. כדאי לבדוק אצל כמה עורכי דין, על מנת לקבל טווח מחירים.