מחפשים ברכונים לאירוע? כך תבחרו את המקום הטוב ביותר

לפתוח עסק לייצור ברכונים, היא מלאכה לא כזו פשוטה. לשם כך, חשוב שתהיה הבנה במלאכת הדפוס. חשוב להכיר את סוגי הניירות ואת עלותם. חשוב להכיר את מכונות הדפוס השונים, וטכניקות העבודה שלהם: דפוס אנלוגי, או דפוס דיגיטלי, הטבעת זהב וכו'.

מומלץ שבעל עסק לייצור ברכונים, יכיר את סוגי הנוסחים השונים. מומלץ לשלב באותו ברכון גם נוסח ספרדי, וגם נוסח אשכנזי. כדאי לבעל עסק לייצור ברכוני לספק ללקוחות שלו דברים נוספים- שיר השירים, חוברת מנהגי חתונה עם ברכת המזון, ברכון עם סדר הדלקת נרות חנוכה, סדר טו בשבט, וכו'. בהרבה ברכונים יש סדר סעודות שבת ושירי שבת. עסק לייצור ברכונים חייב ללמוד את המנהגים והסדר, כדי לא להתבלבל.

בעל עסק לייצור ברכונים, חייב לספק את כל העבודה- מהכנת מספר דוגמאות מעוצבות לבחירה, ועד סיפוק הסחורה: ברכונים עם הקדשה, מוכנים לחלוקה.

אלו בעלי מקצוע  כדאי שיעסיק:

  • גרפיקאית– ללא גרפיקאית, העסק לא יעבוד. הלקוח בוחר את העיצוב, ואת העיצוב והעימוד מכינה הגרפיקאית. על המחשב של הגרפיקאית להיות מצויד במיטב התוכנות העימוד והאיור. מומלץ מאוד שהגרפיקאית תהיה גם בעלת ידע מקצועי באיור דיגיטלי, על מנת לאייר את העיטורים של הברכון. לעיתים, שווה לבעל העסק להעסיק גרפיקאית העובדת מהבית. במצב כזה על בעל העסק להיות מצויד בדרייברים המתאימים לצורך העברת הקבצים. מומלץ של גרפיקאית יהיו תמונות כדי להתאים הזמנות אישיות, כגון: ברכונים עם תמונה של הרבי וה- 770 עבור חסידי חב"ד.
  • אחראי מכונת דפוס– חשוב מאוד שיהיה טכנאי דפוס שיתעסק עם ההדפסה. סוג מתאים של עובדים בתחום, הם סטודנטים לעיצוב ועימוד גרפי, שבשבילם העבודה בבית הדפוס תהיה התנסות טובה, והכנה לקראת עסק עצמאי בתחום.
  • אחראי על מכונות החיתוך והכריכה– את מלאכת החיתוך והכריכה עושות המכונות, אך צריך להיות אחראי על תחזוקת מכונות אלו.
  • מנהלת חשבונות– עסק של ייצור ברכונים צריך מנהלת חשבונות טובה. לעסק כזה יש הכנסות והוצאות. מנהלת החשבונות תתעסק עם ניירת של הזמנת סחורה, ועם הנפקת חשבוניות ללקוחות שמשלמים כסף עבור הזמנת ברכונים.