טיפים מטכנאי מזגנים

רובנו נוהגים לטפל באמצעי הקירור והחשמל בבית רק לקראת תקופת הקיץ. על אף שבמדינה חמה כמו ישראל יכולות הטמפרטורות לקפוץ בכל רגע נתון, התנהלות זו עדיין שכיחה ומקובלת. הסיבה לכך קשורה לשימוש במזגנים ולנוכחות שלהם בחיינו במהלך החודשים החמים. מצד שני, יש לה הרבה חסרונות המסתירים את החשיבות של הזמנת טכנאי מזגנים לכל אורך השנה.

ברמה המקצועית, טיפול במזגנים כולל שורה ארוכה של פעולות חשובות. תפקידו של הטכנאי הוא קודם כל לבדוק את התפקוד הקיים של המזגנים בתנאים נורמליים. הזמנת טכנאי בחודשי הקיץ מונעת זאת, בעיקר בשל העובדה שלא מדובר על נסיבות רגילות. רק מעט מזגנים מצליחים לייצר את רמת הקור הדרושה תוך זמן קצר וללא הפרעות. מנגד, רוב המזגנים נוטים לצרוך עודף חשמל ולהיות לא אפקטיביים בטווח הקצר והארוך. באמצעות טיפול שנתי הנערך גם לפני הקיץ ניתן למנוע את עוגמת הנפש ולהבטיח שביעות רצון מלאה.

עצות עבור בחירת טכנאי

מערכות מיזוג אוויר משתכללות מדי שנה ונשענות על טכנולוגיות מתקדמות. מה שהיה בעבר מצנן המכניס אוויר לח אל תוך חלל הפנים הפך עם השנים למכונה מרשימה, המסוגלת לשפר את הנוחות האקלימית בתוך דקות בודדות. יש הרבה סוגים של מזגנים ומערכות מיזוג ולכל אחד מהם תכונות אחרות. לקוח המעוניין לרכוש מערכת מיזוג חדשה נדרש להתייעץ עם איש מקצוע המכיר את התחום ויודע על מה לשים את הדגש. מעבר לכך, נדרשת התאמה בין היכולות והפוטנציאל של מערכת המיזוג לבין גודל החלל, המקום הפנוי, גובה התקרה, מזג האוויר הממוצע, רמת הבידוד, מספר החלונות, כיוון האוויר והשמש ועוד.

העצה החשובה ביותר עבור בחירת טכנאי היא לא לוותר על ניסיון ומקצועיות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, טכנאים צעירים שאינם מכירים את הדורות הקודמים של מערכות המיזוג עלולים לפגוע באיכות השירות עבור הלקוח. במילים אחרות, עדיף להזמין טכנאי שעבד גם עם מערכות מיזוג ישנות מאשר להתפשר על טכנאי שמכיר רק סוג אחד של שיטת מיזוג. כל מערכת אוורור, חימום וקירור המאכלסת חלל כלשהו יכולה גם להיות מוגדרת על ידי הטכנאי בתור מערכת בקרת אקלים. עליו לבדוק את משאבת החום או את התאיידות המים, להקפיד על עיקרון פעולה יעיל ולחשב את יעילות המזגן לפי יחידות BTU מול הספק חשמלי.

ההכשרה של טכנאי מזגנים

טכנאי המציע שירות תיקונים, התקנה וטיפול במזגנים מגיע עם הכשרה בחשמל ובמערכות קירור וחימום. הטכנאי רוכש את רוב ההשכלה במוסדות מקצועיים ונחשף כבר במהלך הלימודים אל שיטות תיקון שונות. עם זאת, הניסיון אותו צובר הטכנאי במהלך עבודה מול לקוחות פרטיים, חברות וארגונים הוא זה שמספק עבורו את הערך המוסף. מבחינת לקוחות הקצה המזמינים שירותי תיקונים, הטכנאי הוא איש המקצוע החשוב ביותר במערכת ויש לו משמעות רבה לקביעת איכות החיים בבית או במשרד.

לסיכום, עדיף להזמין טכנאי מזגנים עוד לפני שיא הקיץ וכך לחסוך בהוצאות על תיקונים, התאמות ושיפוצים. לאחר שמחליטים על הזמנת טכנאי רצוי לבדוק את הניסיון ואת הרקע המקצועי. לבסוף כדאי לברר על ההכשרה של הטכנאי ולוודא כי הוא בקיא בסוג מערכת המיזוג הקיימת.