טיפים לניקיון הבית

ניקיון הבית

שמירה על בית נקי היא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים שלנו. אפשר לעשות זאת בקלות אם משתמשים בטיפים הבאים:

א. בחרו היטב את חומרי הניקוי – אל תתפתו להשתמש בכל חומר ניקוי המופיע על המדף בסופר. הימנעו מהשוואה בין חומרי ניקוי לפי המחיר בלבד, היות ומה שזול עולה ביוקר. בדקו מה המרכיבים הפעילים בתוך חומרי הניקוי ונסו לקבל המלצות על חומרים איכותיים. זכרו כי בכל הנוגע לטיפים לניקיון הבית, החומרים הם בין המרכיבים המשמעותיים ביותר. בנוסף, תמיד תוכלו להשתמש בחומרי ניקוי אלטרנטיביים כגון מלח לימון, סודה לשתייה, אבקת כביסה, מרכך כביסה וסבון כלים.

ב. שטפו את הרצפה עם מים רותחים – לא הרבה מכירים את הטיפ הזה שיכול לחסוך כסף וגם להבטיח תוצאות מרשימות. שטיפה של הרצפה עם דלי מים חמים מאוד, כפית סבון כלים וחצי כוס חומץ צפויה לשנות לחלוטין את מה שידעתם על ניקיון הבית. התוצאה של השטיפה תהיה רצפה בוהקת שתשמור על מראה מבריק גם כמה ימים אחרי הניקיון.

ג. נקו כלים סניטריים עם סודה לשתייה ומיץ לימון – גם כאן מדובר על חומרי גלם הנמצאים בהישג יד ועושים הבדל גדול במהלך ניקיון הבית. נסו לנקות את האסלה, השירותים והמקלחת עם סודה לשתייה ומיץ לימון כדי להבריק אותם. אם זה לא מספיק, הרתיחו לימונים עם מקל וניל וכוס מים וכך תגרום לכל הבית להריח מבושם.

לא רק ניקיון: הסרת כתמים מבגדים וטיפול בצעצועים

הנה עוד כמה טיפים לניקיון הבית ופעולות תחזוקה נוספות:

  • הסירו כתמים מבגדים בעזרת סבון כלים
  • טפטפו מעט מרכך כביסה על סמרטוט לח ונגבו איתו את הרצפה לאחר השטיפה
  • כבסו צעצועים בתוך ציפית
  • פזרו סודה לשתייה למשך לילה בתוך נעליים ותיקים22