טיפים כיצד לא לשכוח או לאבד את המפתחות

אובדן של מפתחות יכול ליצור עוגמת נפש רבה. ראשית, לאחר אובדן של מפתחות יש צורך ביצירת קשר עם מנעולן. יש בעלי מקצוע רבים ברחבי הארץ המציעים שירותי פריצה, אך השירות של מנעולן בנהריה, במרכז או בדרום נקבע על פי הניסיון וההכשרה שלו. לא כל מנעולן יודע כיצד להתמודד עם הדלתות החדשות של משרדים, עסקים או אפילו רכבים.

שנית, אובדן של צרור מפתחות מלווה בבזבוז של זמן וכסף. ההמתנה למנעולן בנהריה או בכל מקום אחר אורכת זמן, לאחר מכן יש להחליף מנעול ורק בסוף ניתן לחזור לשגרה.

לא רק מפתחות בכיס

למזלנו, אובדן מפתחות הוא לא תופעה חדשה, ולכן ניתן להיעזר בניסיון העבר. אימוץ מספר טיפים בסיסיים יכול לחסוך המון כאב ולמנוע מראש את האובדן. כדאי להתחיל עם אמצעים בסיסיים אשר לא תמיד מקבלים את המקום הראוי להם:

א. מחזיק מפתחות – המצאה עתיקה זו משמשת מיליוני אנשים ברחבי העולם אשר לא רוצים לשכוח או לאבד את המפתחות. יחד עם זאת, לא כולם מעריכים אותה כראוי. מומלץ לנצל את המגוון של מחזיקי המפתחות, לבחור מחזיק מפתחות בעיצוב מיוחד, ולזכור לשאת אותו לכל מקום.

ב. אמצעים מלאכותיים – המקרה הראשון בו מפתחות הולכים לאיבוד מתרחש בדרך כלל בילדות. לאחר מכן קל יותר להבין את המשמעות של האובדן ולהימנע ממנו, בין היתר באמצעות אמצעים מלאכותיים כגון קשירה של המפתחות למכנסיים, קשירה שלהם למכשיר הטלפון הנייד או אפילו קשירה מסביב לצוואר. אמצעים אלו יעילים, זולים ובעיקר מוכיחים את עצמם בסיטואציות שונות. בנוסף, כדאי להגדיר מקום קבוע ברכב או במשרד בו שמים את המפתחות ולהתרגל אליו. תמיד ניתן לשים את המפתחות בתוך הארנק, אך במקרים כאלו יש להיזהר מאובדן של כל הרכוש היקר גם יחד.

ג. היעזרות בשכנים או חברים – אפשר לצמצם את הנזק של אובדן מפתחות במידה ומקפידים להשאיר צרור אחד אצל שכן או חבר. בצורה כזו ניתן לכל הפחות להיכנס לבית במהירות, ורק לאחר מכן להתפנות אל החלפת הצילינדר או המנעול כולו.

המפתח הופך לגאדג'ט              

כל מנעולן בנהריה יכול לספר על מקרים מוזרים של אובדן מפתחות בהם הוא נדרש לטפל. מצד שני, בשנים האחרונות יש מחזיקי מפתחות חדשים שיכולים למנוע את האובדן:

–          מחזיק מפתחות מצפצף

–          מחזיק מפתחות BLUETOOTH

–          מחזיק מפתחות עם שעון

–          מחזיק מפתחות USB

הטיפ המרכזי בהקשר הזה הוא לחבר בין מחזיק המפתחות לבין אמצעים פונקציונאליים. קשה יותר לאבד צרור מפתחות שיש עליו כונן נייד או שעון. קל להתרגל למחזיקי המפתחות הללו, הם מגניבים למדי, אינם כבדים וגם מחירים יחסית נמוך.

לסיכום, אם אתם רוצים להימנע מהזמנת מנעולן בנהריה, בתל אביב או באילת באמצע הלילה – כדאי שתאמצו את הטיפים לשמירה על המפתחות.