חברת מעליות או טכנאי רגיל? בדקנו בשבילכם מה עדיף

התקנת מעלית ביתית מעלה את ערך הנכס ומשפרת את איכות החיים עבור הלקוחות. יחד עם זאת, לעיתים קשה לבחור בין הזמנת טכנאי מעליות פרטי לבין יצירת קשר עם חברת מעליות מקצועית. השאלה איזה סוג של איש מקצוע יכול לספק את השירות המהיר, המשתלם והאיכותי ביותר תלויה במספר קריטריונים:

–          סוג המעלית – כל המעליות הביתיות פועלות על בסיס עיקרון הידראולי דומה, אך עדיין ניתן למצוא מספר הבדלים בין מוצרים של חברות שונות. כאשר מתלבטים בין הזמנת חברת מעליות או טכנאי מעליות פרטי, כדאי קודם כל לוודא את ההסמכה של נותן השירות. יש לבדוק האם הוא מכיר את סוג המעלית המותקנת, את הנתונים שלה, ואת המאפיינים הייחודיים של החברה לעומת דגמים אחרים.

–          סוג השירות הרצוי – חברת מעליות יכולה לספק את הצעת המחיר המשתלמת ביותר לגבי התקנה של מעליות בבית חדש, או לאחר שיפוץ. לעומת זאת, טכנאי מעליות פרטי לא תמיד מחזיק בארגז הכלים המתאים על מנת לשרת את צרכי הלקוח. מהבחינה הזו, עדיף להזמין נציג של חברה מוכרת ומנוסה בשלבים הראשונים של מדידות, בנייה והתקנה של מעלית. לאחר מכן ניתן להזמין את הטכנאי עבור טיפולים ספציפיים, אבל עדיין מומלץ לבחון את האפשרות של יצירת קשר עם נציג חברה גדולה המתמחה בתחום.

–          מחיר – מבחינה כלכלית, חברת מעליות מחויבת למחירון מקובל ועובדת על פי תווי תקן של משרד התמ"ת וגורמים נוספים. לעומתה, טכנאי מעליות לא תמיד מכבד את אמנת השירות המקובלת. גורם פרטי יכול להציע אמנם להציע הטבות על תשלום במזומן, אולם הלקוח חייב לקחת בחשבון את מערכת השיקולים הרחבה.

אין תחליף לניסיון ומקצועיות

עוד נושא אליו כדאי להתייחס לפני שמזמינים שירות מחברה או מטכנאי פרטי הוא הניסיון. אי אפשר להתעלם מהידע ומהמקצועיות של חברה המתמחה בהתקנת מעליות, זאת לעומת טכנאי אשר עשוי לעבוד במספר תחומים שונים. אפשר להתייעץ עם חברים, בני משפחה או קולגות לגבי הזמנת איש מקצוע לתיקון מעליות. ניתן גם לקבוע פגישת ייעוץ, לבקש מנציגי החברה או מהטכנאי להגיע לצורך היכרות אישית ולבצע השוואת מחירים. בסופו של דבר, השירות אותו מספקות חברות וטכנאים חיוני לצורך תחזוקה שוטפת של מעלית ביתית. לא כדאי לוותר על השירות הזה, ומאוד מומלץ להבטיח פנייה אל אנשי מקצוע ראויים ברמה גבוהה.

לסיכום, את ההתלבטות לגבי בחירה בין חברה לטכנאי פרטי ניתן לראות בתחומים רבים, ולא רק בנושא של מעליות פרטיות. יתרה על כך, מדובר על דילמה המוכרת ללקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. שמירה על שיקולים אובייקטיביים והקפדה על עקרונות של צרכנות נכונה יכולים למנוע עוגמת נפש, ולהבטיח את הטיפול המושלם במעלית.