מדוע חשוב לעשות הסכם ממון

הסכם ממון

הרומנטיקה, האהבה, הזוגיות והחלומות המשותפים, כל אלו עומדים בבסיס כל מערכת יחסים בריאה, ובתחילת הדרך הכול נראה מאוד מבטיח. זוגות רבים חוששים מהעלאת נושא הסכם הממון, והכסף המשותף והנפרד, לשיח, כל אחד מסיבותיו הוא, ולעיתים קרובות מדובר בחשש שאינו מוצדק.

הסכם הממון מאפשר לכם לעבור משוכה ולהמשיך הלאה, ולא סתם משוכה, אלא זו שמהווה לרוב את האתגר הגדול ביותר לחציה, או השני הגדול ביותר, במקרה של גירושין או פרידה, שני רק להסכמי המשמורת על הילדים וחלוקת האחריות והזכויות ההוריות.

הסכם ממון פותר כאב ראש, מראש

למרות החשש ואי-הנוחות שבשיח, הרי שרוב הזוגות יוכלו לצלוח בקלות רבה את הדיון ולהגיע להסכמות ברורות, וניתן לומר כי בני זוג המתכננים להינשא ולהביא לעולם ילדים, להקים משפחה ולחיות יחד בשיתוף פעולה, מן הראוי שיוכלו להביא לידי ביטוי את חששותיהם הכלכליים והצורך האינדיבידואלי הלגיטימי לחלוטין לייצר תחושת ביטחון לכל מקרה אפשרי.

הרי בסופו של דבר, הסכם הממון הוא הצהרה לא רק של אמון, אלא גם של רצון, הבנה ותמיכה בבן ובת הזוג, אמירה כי אני מכבד או מכבדת את העבודה הקשה שהוא או היא עשו לפני הזוגיות, את ההון שצברו, וכך אנו מאפשרים לבן או בת הזוג לחוש נינוחים, ללא חשש, ועם אמון רב יותר – כי רואים אותם, מתחשבים בהם, ולוקחים אותם בחשבון, עם כל מה שזה אומר.

אז כיצד ניגשים לנושא?

מודעות גבוהה ואיש מקצוע, אלו שני הדברים שצריכים להוליך אתכם בשביל הקצר והחיוני הנ"ל לעבר כל הסכם רגיש, על אחת כמה וכמה להסכם ממון. הסכמים על נושאי רכוש, הון וממון צריכים להיות מנוסחים ומאושרים בצורה רשמית, על כן עורך דין המתמחה בהסכמי ממון ילווה את התהליך.

תוכלו לבצע הסכם על הממון לפני או אחרי הנישואין, בכל שלב בזוגיות, ורצוי לעשות זאת מהר ככל הניתן, בסמוך להחלטה להפוך לזוג, ולא לחכות לרגע האחרון, לרגעי מתח או חשש לגבי הזוגיות. שימו זאת מאחוריכם, עם כל מה שזה אומר, והיו עסוקים בקידום הזוגיות והאהבה שלכם, ללא מחשבה על ההון, ומה יש לכם להפסיד.