המדריך לבחירת בעל המקצוע הנכון בתחום האיטום

בעל מקצוע
בעל מקצוע

זקוקים לשירותי איטום גגות? מעוניינים באיטום מחדש של המרפסת? צריכים לבצע איטום במקלט? כל אלו ועוד מצריכים אתכם לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מיומן ומנוסה. כל המאמרים באינטרנט זועקים להתעקש על המלצות לפני שאתם בוחרים בבעל המקצוע, ואילו כל הסיפורים סביבכם מזהירים אתכם מפני עובדים שרלטנים. אם כך, מדוע כל כך חשוב לשכור בעל מקצוע העוסק באיטום בעל ניסיון של שנים? ומדוע חשוב להתעקש על המקצועיות?

לא רק תעודת הכשרה

הרבה אנשים נרגעים ברגע שהם מזמינים בעל מקצוע, ורואים את תעודת ההכשרה שלו. אז נכון, התעודה היא חשובה, וללא ספק תמיד חשוב לבדוק תעודה של בעל המקצוע, מאחר ולא חסרים כיום נוכלים בשוק. עם זאת, אסור להסתמך אך ורק על תעודת ההכשרה של בעל המקצוע. התעודה אומנם מעידה שהוא עבר הכשרה, ושיש לו את הידע בתחום, אך יש עוד מספר נתונים שבהחלט מומלץ שיאפיינו אותו, לפני שאתם בוחרים בו לבצע עבורכם את העבודה:

  • אדיבות ויושר – הוא יכול להיות בעל תעודה אחת, או בעל עשר תעודות. הוא יכול להעיד שהוא הכי מקצועי, אבל אם הוא לא אדיב ונותן שירות מהלב, ואפשר לסמוך עליו "בעיניים עצומות", הוא לא מומלץ. כאשר אוטמים מקורות שונים, מדובר בעבודה מקצועית שנעשית בקפידה רבה, אין מדובר בעבודה פשוטה, שתוכלו לעקוב אחריה ולדעת שהכל מתבצע כראוי. הקפידו לבחור בעל המקצוע אדיב, שירותי ומקצועי ביותר.
  • המלצות – דרך מצוינת למצוא קבלן איטום מקצועי וטוב היא באמצעות המלצות. חשוב לא להסתמך על המלצה בודדת, אלא על המלצות מרובות ממקורות שונים, בכדי לדעת שאכן מדובר באדם מקצועי ואמין. האינטרנט הוא מקום נהדר לחפש אחר המלצות על בעלי מקצוע. באינטרנט תוכלו להיתקל בחוות דעת רבות של גולשים, אשר הזמינו את השירות של בעלי מקצוע שונים.

איתור ותיקון של תקלות

במקרה בו אתם זקוקים לבצע בדיקת איטום של הגג או המרפסת, הזמנה של בעל מקצוע מיומן ומנוסה תחסוך לכם הרבה כאבי ראש.

  • בעל מקצוע מנוסה ומיומן ודאי תיקן כבר תקלות רבות ושונות במהלך הקריירה שלו, והוא מסוגל לאתר את התקלה במהירות. גג אשר נוזל, תקרה וקירות מלאים ברטיבות, או חלילה נזילה מן המרפסת לגג של השכנים מצריכים זיהוי ותיקון מהיר. בעל מקצוע פחות מנוסה יאלץ לחפש את המקור לתקלה, ואילו בעל מקצוע עם ניסיון של שנים יאתר אותה במהירות.
  • נוסף על כך, לא רק שבעל המקצוע המנוסה יאתר את התקלה במהירות, הוא גם יתקן אותה בזריזות וביעילות. לבעלי מקצוע מנוסים ניסיון של שנים בתיקון סוגים שונים של תקלות, והם מבצעים את המלאכה בזריזות. נוסף על כך, איטום אשר אינו מתבצע כהלכה עשוי לגרום נזק למבנה, הוצאות כלכליות גדולות והרבה עוגמת נפש. איטום טוב צריך להחזיק לכמה שנים טובות, אולם פעולת איטום לא מוצלחת תביא אתכם לאחר תקופה קצרה לצורך בקילוף הריצוף, הבטון והאיטום, ולאיטום מחדש. בעל מקצוע מיומן ומנוסה יבצע את עבודת האיטום בצורה טובה, ויבטיח כי תוכלו ליהנות מחורפים חמימים ויבשים לאורך זמן.

חומרים ומחירים

יתרונות נוספים בבחירה של בעל מקצוע מנוסה ומיומן הם:

  • בעל מקצוע מנוסה מכיר את ההבדלים היטב בין שימוש בחומרים איכותיים יותר, לבין שימוש בחומרים איכותיים פחות. לכן, סביר להניח שהוא יבצע בעבורכם את עבודת האיטום בחומרים איכותיים בעלי תו תקן ישראלי, ואם האיטום נעשה בזפת הוא לא יעשה שימוש בזפת מהולה, אשר אוטמת פחות טוב את הגג.
  • לבסוף, פרמטר חשוב לנו ביותר הוא המחיר. בעל מקצוע מנוסה ומיומן אמנם לא יגבה מחיר זול יותר מידי, וודאי תוכלו למצוא אחרים אשר גובים מחיר נמוך ממנו, אך הוא יקפיד לגבות מחיר הוגן ונוח, אשר משקף את טיב עבודתו. נוסף על כך, אדם מקצועי לעולם לא ינסה לרמות את לקוחותיו, מאחר ולקוחות עם ניסיון טוב, הם לקוחות חוזרים, והתנהגות ישרה תהיה בעיניו מעל לכל מחיר.

אחריות
אחת הדרכים הכי טובות לדעת שמדובר באדם מקצועי ואמין, היא לבקש אחריות, ולברר לכמה זמן היא תקפה. קבלן שיעניק לכם אחריות, בעצם לא רק גורם לכם להישאר רגועים, ולדעת שכל תקלה שעשויה לקרות תתוקן ללא עלות נוספת, אלא לפני הכל, הוא בעצם מעיד על כך שהוא מאמין בעבודה שלו, וסומך על העבודה שלו. כל בעל מקצוע שמעניק לכם אחריות, בעצם מכבד את עצמו ואת העבודה שלו לפני הכל.