המאפיינים של סריקת תמונות שחור לבן

בעידן הנוכחי אנו עדים מדי חודש בחודשו לעוד ועוד חידושים טכנולוגיים בתחומים שונים, ואחד מהם הוא גם התחום של סריקת תמונות שחור לבן. האמת היא כי מי שאינו בקיא בתחום הסריקה עלול להתבלבל ולחשוב אולי, כי יש דמיון מוחלט בין סריקת תמונות שחור לבן לבין סריקת תמונות צבעוניות. ראשית, ההבדל העיקרי בא לידי ביטוי בצורך לנצל את ספקטרום הצבעים של מכונת הסריקה מן הסתם. יש עבודות סריקה שונות כאלה ואחרות אשר מבוססות על מכשירים טכנולוגיים מתקדמים אשר מציעים רמת הפרדה אופטימאלית. מנגד, סורקים אחרים מבוססים על שימוש בצבעי יסוד, שחור ולבן בלבד.

שנית, גם מבחינת טווח המחירים יש כמובן הבדל בין סריקה צבעונית לבין סריקת תמונות שחור לבן. לא תמיד הסריקה הצבעונית זולה יותר ובהרבה מקרים היא דווקא יקרה מן הצפוי. בעת סריקה של תמונות צבעוניות אין צורך בהגדרה מיוחדת או יוצאת דופן של התוכנה והחומרה, לעומת סריקת תמונות שחור לבן אשר מתבצעת תוך התאמה ספציפית לצרכי הלקוחות.

מי מבצעים סריקת תמונות שחור לבן?

הדגש העיקרי בעת ביצוע עבודות סריקה הוא על המרת של תמונות או שקופיות לתמונות דיגיטליות בצורה מדויקת ככל האפשר של התמונה או השקופית. אלו הסיטואציות העיקריות בהן אנו מתעניינים לגבי סריקת תמונות בצבעים בסיסיים בלבד:

א. עבודות אמנות – הרבה אמנים מביאים לידי ביטוי את ההעדפות האישיות שלהם באמצעות סריקה והמרה של תמונות פיזיות לקבצים בשחור ובלבן. לכל עבודת אמנות יש מאפיינים אחרים כמובן, אך המשותף להן הוא דגש על סריקה באיכות גבוהה ככל האפשר.

ב. מסמכים משרדיים – אפשר להשתמש בשיטות סריקה ללא צבעים גם על מנת לחסוך בעלויות עבור המשרד, העסק או הארגון. במידה והמסמכים המשרדיים מכילים תמונות ניתן לברר לגבי סריקה מהירה ויעילה בעלות משתלמת.

ג. אלבום תמונות דיגיטלי – בשנים האחרונות החלו בעלי אירועים לנצל את אתרי האינטרנט העוסקים בהפקת אלבום תמונות דיגיטלי. אפשר להעלות אל האתרים הללו תמונות סרוקות בשחור לבן, לשלב אותן בתוך אלבום קיים או חדש ולייצר מזכרת חד פעמית עבור חברים, קרובים ובני משפחה.

המאמר באדיבות חברת פיקס פיקסל – מומחים לסריקת תמונות