בעל מקצוע? כך תקבל הלוואה שתעזור לך

הרבה מאוד בעלי מקצוע בישראל נאלצים להתמודד עם מצב כלכלי לא פשוט. מצד אחד הם נמצאים בתחרות מתמדת מול בעלי מקצוע אחרים ביישוב שלהם, באזור בו הם עובדים, מצד שני העלויות של החומרים וכלי העבודה השונים גבוהים ויקרים, וכך נוצר מצב שישנם בעלי מקצוע רבים שנאלצים להתמודד עם מצב כלכלי לא פשוט וקשיים לפרנס את משפחותיהם.

לכן הרבה פעמים הפתרון הוא לקחת הלוואה, לא בשביל לשנות את המצב הכלכלי בבית אלא הלוואה לשם הרחבה עסקית, לשם שיפור היכולות הכלכליות. זאת בהנחה ואין להם יכולת לממן זאת בכספם. לכאורה זה נשמע מבלבל, אם המצב בעבודה קשה, למה לקחת הלוואה? ההסבר לכך טמון במשפט שכל איש עסקים וכל מי שלמד כלכלה אי פעם יודע, בשביל להרוויח כסף צריך להוציא כסף, אחרת אי אפשר להרוויח.

כיצד הלוואה יכולה לעזור לבעל מקצוע

ישנם כמה דברים שהלוואה בתנאים נכונים יכולה לתת.

ראשית, אנחנו יכולים להשתמש בהלוואה לצורכי שיווק וקידום. אחת הבעיות הקלאסיות של בעלי מקצוע, בעיקר בעלי מקצוע קטנים שנאלצים להתמודד עם מתחרים רבים, היא שיווק לא נכון. ברגע שהשיווק לא נכון אז היכולת להגיע לקהל רחב הוא נמוך. לכן מומלץ להשתמש בכלי שיווק שונים, בעיקר באינטרנט ובתקשורת המקומית בשביל להגיע לקהל רחב. הלוואה שכזו יכולה לשמש למשל לקידום בגוגל, שיווק ממומן בפייסבוק, בניית אתר מקיף, פרסום מודעות בפרינט ועוד.

שנית, רכישת כלי עבודה חדשניים יותר. ישנם בעלי מקצוע שנופלים מהמתחרים שלהם בגלל שאין להם כלי עבודה מסוימים ולכן הלקוחות מעדיפים לפנות למתחרים ולא אליהם. נטילת הלוואה לצורך רכישת כלי מקצוע חדשניים יכולה להוות פתרון טוב להתמודד עם המצב.

שלוש, רכישת כלי רכב מתאים לעבודה. גם כאן זה יכול להיות ההבדל בינינו לבין המתחרים שלנו. כל עוד אין לנו כלי רכב שיכול להתאים לעבודה כמו שלנו, כלי רכב שיכול לעזור לנו להתנייד בקלות ולשאת כלים וציוד, אז אנחנו עלולים למצוא את עצמנו הרחק מאחורי המתחרים שלנו.

ארבע, גיוס עובדים. הרבה פעמים הבעיה נובעת מכך שאנחנו לא יכולים לקחת עוד עבודה בגלל שאין לנו מספיק כוח אדם לשם כך. הפתרון הוא נטילת הלוואה שתאפשר לנו לגייס עוד עובד או שניים ואז נוכל לקחת יותר עבודות, התשלום עליהן יאפשר לנו לשלם משכורות מחד ומאידך להחזיר את ההלוואה שלנו.

כיצד נוטלים הלוואה?

בדומה להלוואות אחרות, מוטב שניטול הלוואה רק לאחר שאנחנו עושים סקר שווקים מתאים, כזה שיאפשר לנו לזהות בדיוק מה אנחנו צריכים ומה העלויות של זה. לאחר מכן נבחן גם את שוק ההלוואות, מה מציעים לנו ובאילו תנאים.

רק אז כשכל המידע לפנינו נוכל להחליט מה גובה ההלוואה שניקח, באיזה מסלול, על פי איזה תנאי החזר ובאילו ריביות. כך נוכל לתכנן בעתיד את תוכנית ההוצאות שלנו ואת התקציב הכולל שעומד לרשותנו.