החורף כבר בפתח, האם אתם מקורים?

אם הגעתם למסקנה שאתם צריכים סוכך במרפסת או בגינה, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני ביצוע הבחירה. במאמר זה תמצאו מספר טיפים שיסייעו לכם לבחור נכון ולבצע רכישה שתענה על כל הדרישות והצרכים שלכם. אנחנו מקווים שיהיה לכם נעים.

אז איך בוחרים סוככים?

הכנה מוקדמת – עוד לפני שמתחילים לחפש את פתרון ההצללה המתאים, חשוב לעשות “תיאום ציפיות” ולהבין בדיוק על אלו צרכים אתם מצפים שהוא יענה. כך למשל, חשוב להגדיר באופן מדויק איפה אתם רוצים שהוא יותקן, האם תפקידו יהיה רק להצל או גם לספק הגנה מפני גשם ורוחות, האם הוא צריך לקרות פתרון אחר שכבר קיים במקום (כמו למשל פרגולה) או שהוא צריך לעמוד בפני עצמו. שאלות נוספות שצריך להתייחס אליהן בשלב זה הן האם מעוניינים להשתמש בסוכך בכל שעות היום או רק בשעות מסוימות וכמובן – מהו התקציב שעומד לרשותכם לרכישתו.

התייחסות לסביבה – מומלץ שלא לבחור סוככים בלי להתייחס לסביבה בה הם אמורים להיות מותקנים. כך למשל, חשוב מאוד שהם ישתלבו עם שאר האלמנטים הקיימים במקום וייצרו עמם הרמוניה עיצובית. בנוסף, חשוב לבדוק אם במקום יש רוחות חזקות או הרבה אבק, משום שלפרמטרים אלה יש חשיבות רבה לבחירה נכונה. חשוב, כמובן, לברר אם עליכם לקבל אישורים מיוחדים על מנת להתקין את פתרון ההצללה, על מנת שלא יקרה מצב שבו תתבקשו להסירו בגלל התקנה לא חוקית. בהקשר זה חשוב לדעת, כי אם אתם מתקינים את הסוכך בבניין שבו חלק מהשכנים כבר התקינו סוככים, יכול מאוד להיות שתידרשו להתקין בדיוק את אותו פתרון או פתרון דומה, על מנת שלא לקלקל את מראה הבניין.

השלב השני – הבחירה

לאחר שלקחתם בחשבון את כל הפרמטרים שצוינו לעיל, תוכלו להתחיל לחפש סוככים. היום יש הרבה מאוד חברות המציגות את מבחר הפתרונות שלהן באתר האינטרנט, וכך תוכלו להתרשם מהסגנון.

חשוב לדעת, כי לא כל פתרון מתאים לכל מקום, והנה מספר טיפים נוספים שיסייעו לכם לבחור:

  • אם אתם מחפשים סוככים לחניה, לבית או לעסק, כדאי שתבחרו באלה הקבועים, כשהם מקורים בחומר קשיח. כך תקבלו את ההגנה הגבוהה ביותר ואת העמידות בפגעי מזג האוויר.
  • אם יש הרבה אבק בסביבה שלכם, סוככים מסוג קסטה יהיו אלה שמתאימים ביותר.
  • לקירוי מרפסות כדאי להשתמש במרקיזות. הן גם יפות וגם עמידות.

בכל מקרה – מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע, כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

בהצלחה!

לאחר שתבחרו את סוג הסוכך הרלוונטי לכם, תוכלו לנסות להשיג המלצות על אותה חברה ועל איכות השירות שהיא מספקת, על מנת להבטיח, ככל שניתן, שתקבלו את הטוב ביותר. כמובן שחשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות לא רק על המוצר עצמו אלא גם על ההתקנה, על מנת שאם תתרחש בעיה – יהיה לכם אל מי לפנות.

המידע במאמר מוגש באדיבות סככות מעיין המתקינה סוככים ומרקיזות בהתאמה אישית בכל חלקי הארץ.