השיקולים החשובים באמת בבחירת דלתות פנים

דלת היא דלת, וכל הדלתות נראות כמעט אותו דבר ופועלות על פי אותו קונספט, ועדיין ישנם סוגים רבים של דלתות, לרבות דלתות כניסה, דלתות פנים, דלתות בטחון, דלתות אש, דלתות הזזה, דלתות זכוכית וכדומה. פרט לכך שכל אחד מסוגי הדלתות האלה הוא בעל מאפיינים ייחודיים שונים, כל אחד מהם גם מתאים יותר או פחות לשימושים ויישומים שונים. בשורות הבאות נדבר על דלת הפנים, הדלת המיועדת לחדרים הפנימיים של הבית, ועל השיקולים שבאמת חשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים את הדלת המתאימה.

פרטיות ואסתטיקה כקווים מנחים בבחירת דלת פנים

כאמור, ישנם לא מעט סוגי דלתות, ולכל אחד מהם מאפיינים דומיננטיים שונים. דלת הכניסה לבית היא דלת שצריכה להעניק לנו בטחון מפני איומים חיצוניים ובמקביל גם להציע רמה גבוהה של אסתטיקה. דלת זכוכית מציעה רמה נמוכה של פרטיות, ובדרך כלל גם רמה נמוכה של בטחון, ולכן מתאימה יותר למרחבים עסקיים סגורים כמו משרד. דלת פנים בבית היא דלת שצריכה לספק לנו שני ערכים מרכזיים:

  • פרטיות – היכולת של דיירי החדר לסגור עליהם את הדלת, וליהנות מפרטיות מלאה
  • אסתטיקה – המאפיינים העיצוביים של הדלת והתאמתם לעיצוב הכולל ולאווירה המבוקשת

דלת החדר חייבת לספק לנו פרטיות מלאה

כאמור, השיקול החשוב ביותר בבחירת דלתות פנים הוא שיקול הפרטיות. לעניין הבטחון אין כל משמעות ואפשר לנטרל אותו מראש. משמעות הדברים היא, שדלת פנים תהיה עשויה תמיד מחומר גלם אטום כדוגמת עץ, מתכת או פולימר מוקשח. שילוב של זכוכית בדלת פנים היא כמובן אפשרות זמינה, וניתן גם לעשות שימוש בזכוכית אטומה שאינה מאפשרת להתבונן בעדה, אלא שברמה הפסיכולוגית, גם משבצת זכוכית קטנה המוצבת במרכז הדלת משיקולי עיצוב, יכולה לפגוע בתחושת הפרטיות שמעניקה לנו הדלת, ולכן נכון לבחון היטב מהלך כזה לפני שמקבלים החלטה.

דלתות כניסה מעוצבות

שיקולי עיצוב בבחירת דלת פנים

אחרי שאמרנו את זה, על אף שישנו מגוון של חומרי גלם המאפשרים לייצר את הפרטיות הנדרשת, בפועל רובם אינם רלוונטיים לאור המאפיינים העיצוביים שלהם. למעשה, חומר הגלם הבלעדי בייצור דלתות פנים הוא עץ, שמאפשר ליצור את השילוב האולטימטיבי בין פרטיות ובין אסתטיקה. העץ ניחן בחוזק מבני רב, באטימות מלאה, קלות עיבוד ועיצוב ומאפיינים ייחודיים כדוגמת מראה עצי, מגע עצי וריח עצי, שנחשבים למאפיינים המועדפים ביותר ליצירת אווירה ביתית חמימה ונעימה.

שיקולי עלות – נקודה למחשבה

מאחר ודלת פנים היא לא דלת שקונים ממנה יחידה אחת, אלא דלת לכל חדר, חשוב לתת תשומת לב גם לעניין העלות. בהיבט זה, חשוב לציין שכיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לעשות שימוש בחומרי גלם זולים כמו פלסטיק, על מנת לדמות עיצובים אסתטיים כדוגמת עץ מלא. פתרונות אלה הם אכן זולים, אך האם הם נכונים עבורכם? פלסטיק יהיה לעולם פלסטיק, גם כשהוא נראה כמו עץ.