במציאות הכלכלית של היום, יכול להיות שגם לכם כדאי להיעזר בשירות ניכיון שיקים

שירות ניכיון צ'קים מיועד לחברות בע"מ, לעוסקים מורשים וללקוחות פרטיים. בעזרת השירות ניתן לנהל בצורה אופטימאלית את תזרים המזומנים של העסק, להימנע מכניסה לחובות מיותרים, לבצע עסקאות מזומן בהנחה ולשפר את נאמנות הלקוחות. ניכיון שיקים הוא שירות הניתן על ידי חברה מורשה במטרה לאפשר לחברות, עוסקים מורשים ולקוחות פרטיים לקבל באופן מיידי סכומי כסף שהיו אמורים להגיע לרשותם רק בתאריכים מאוחרים יותר.

שירותי ניכיון מקצועיים מהווים מניע מרכזי בכלכלה העולמית. בעידן בו בעלי עסקים מנהלים יחסי גומלין עם עשרות ואפילו מאות נותני שירות, האפשרות לבצע ניכיון שיקים מהווה תמריץ, ולכן מדובר על שירות חוקי ומוכר. אך בעוד בעבר רק הבנקים היו מציעים שירות מן הסוג הזה, כיום ניתן לחסוך בעמלות, ולפנות אל גופים המתמחים בניכיון שיקים יעיל, מהיר ומשתלם. חברות אלו מחויבות לפעול בהיתר הרשות לאישור הלבנת הון, הן מחזיקות באישור עסקה ונמצאות תחת פיקוח ובקרה.

כך מתבצע תהליך הפרעון של השיקים שלכם

ניכיון השיקים מאפשר למקבלי השירות לשלוט בחשבון העסקי. הם יכולים להחליט מתי לבצע ניכיון, לאזן את ההוצאות עם צ'קים דחויים, ולממש את ההתחייבויות של ספקים באופן מיידי. התהליך מתבצע במספר שלבים פשוטים:

1. קבלת הצ'קים – מקבל שירות, הפונה אל חברת ניכיון, מעביר לרשותה בשלב הראשון את הצ'קים הדחויים או חלק מהם לצורך פרעון.

2. הסבה – על מקבל השירות להסב צ'קים סחירים או נטולי הגבלת סחירות לטובת החברה המבצעת את הניכיון.

3. ביצוע בדיקות – לאחר שחברת הניכיון מקבלת לרשותה ועל שמה את הצ'קים הדחויים, היא מתחילה בביצוע בדיקות. במהלך הבדיקות הללו עולה לדיון החוסן הכלכלי של רושם הצ'ק, ונציגי החברה מוודאים כי הסכום המופיע על גבי השיקים אכן ייגבה במלואו. את הבדיקות הללו לא ניתן לבצע באופן עצמאי, משום שרק חברות המתמחות בניכיון מחזיקות בכלים המתאימים, ויודעות כיצד להפעיל אותם.

4. העברה – בתום ביצוע הבדיקות ואם הממצאים תקינים מעבירה חברת הניכיון את סכום הכסף המצוין על גבי הצ'קים לרשותו של מקבל השירות. העברה זו מותנית בניכוי עמלת שירות, הנחשבת נמוכה משמעותית מהעמלה הנגבית על ידי הבנקים. יתרה על כך, סכום העמלה נמוך יותר מסכום ההטבות אותן יכול לנצל בעל העסק, כאשר הוא משלם במזומן לספקים.

פתרונות כלכליים בהישג יד

למרות שמדובר על תהליך פשוט ויעיל, רק בשנים האחרונות החלו חברות ובעלי עסקים לנצל את היתרונות של שירותי הניכיון. תמיכה של משרד האוצר והגברת הפיקוח על רישיונות שיפרו את הביטחון של מקבלי השירות, וגיוונו את הפתרונות הכלכליים המוצעים לאזרחים.

שירותי ניכיון השיקים מספקים שלל יתרונות. בעלי עסקים וחברות, הפונים אל גורמים אמינים, נהנים ממאגרי ידע נרחבים, רווח נקי וזמינות מלאה.

המידע באדיבות חברת מקסימוס קפיטל המספקת שירותי ניכיון צ'קים, כרטיסי אשראי, הלוואות חוץ בנקאיות ועוד.