באילו מקרים יש צורך בהחלפת צילינדר

יש מקרים בהם ברור מאליו שצריך לבצע החלפת מנעול. מדובר במקרה פריצה או השחתה של המנעול בזדון בין אם כן או לא הצליחו לפרוץ. המקרה הפופולארי ביותר הוא מעבר לדירה חדשה. כל הסיבות האלה ועוד מצריכות בוודאות וללא שמץ של ספק את החלפת המנעול או המנעולים בדלת הכניסה של הבית. במידה ויש בבית גם דלת אחורית אל תשכחו להחליף גם את המנעול המותקן בה, וחשוב לא ברמה פחותה מדלת הכניסה, שהרי כניסות לא רצויות עלולות להתרחש משני הכיוונים, ולעתים דווקא מהדלת האחורית, המוסתרת יותר בדרך כלל.

קושי בסיבוב המפתח

כל סיבות הללו מצריכות כמובן החלפת צילינדר. אבל האם גם מקרה כמו קושי בסיבוב המפתח במנעול מצריך החלפת מנעול מידית?  התשובה היא, כמו במקרים רבים, כן ולא. לא, כי אולי אם תבצעו פעולה פשוטה כמו שימון המנעול  בעזרת שמן שנועד לכך, אתם תוכלו להחזיר אותו לפעילות תקינה ולחסוך את ההוצאה הכספית הכרוכה בהחלפת מנעול. ולמה כן? כי אם לא תחליפו עכשיו, ולא תוודאו שאתם פותרים את הבעיה בדרך אחרת, אתם עלולים למצוא את עצמכם תקועים בחוץ, מבלי יכולת להיכנס, ואז בוודאי שתצטרכו להזמין את שירותיו של  פורץ מנעולים על מנת שיפרוץ את הדלת ורק אז שיבצע החלפת מנעול.

לפעמים מספק שמפתח יתקע פעם אחת בדלת ומספיק שפעם אחת הוצאתם אותו בכוח מהדלת מפני שנתקע והתוצאה היא שחיקה מידית של הפינים בתוך המנעול. משיכות חוזרות ונשנות של המפתח הורסות את המנעול מבפנים ובעקבותיו גם את הצילינדר. היתקעות המפתח יכולה להתרחש כתוצאה מבעיה של המפתח עצמו גם מסיבה שהוא עקום במעט, אבל אם גם המפתחות האחרים יש לכם קושי בפתיחת הדלת או במקביל קושי בהוצאת המפתח, כנראה שהבעיה היא בצילינדר. במקרה כזה מומלץ להחליף את הצילינדר.

אובדן מפתח

ומה לגבי מקרה שבו הלך לכם לאיבוד תיק עם צרור המפתחות? האם במקרה כזה יש לבצע החלפת מנעול מידית? במקרה  חשוב  לבצע החלפת מנעול במידי, משום שבתיק ישנם בדרך כלל גם מסמכים מזהים ומי שימצא את התיק עלול להתפתות פשוט להגיע אל ביתכם, דבר שלבטח אתם לא רוצים, מה גם שהם יבחרו לעשות את זה בשעות שאתם לא נמצאים בבית ולצאת עם שלל רב.

יש לזכור ולא להקל ראש: גם אם הולך לאיבוד מפתח בלבד, ללא כל מסמך מזהה, גם אז יש סיכוי שיאתרו את הבית שלכם, אולם הוא נמוך בהרבה. במקרה כזה רמת הפחד שלכם היא זו שתקבע אם יש צורך בהחלפת מנעול.