אלומת אור על ניקוי ספות עור

ניקוי ספות

ספת עור היא ספה שחזותה מהודרת ויוקרתית. היא משווה לסלון או לכל מתחם שבו היא ניצבת אווירה חמה ונעימה. ספת עור היא גם ספה מהודרת וקלאסית.

על מנת לשמור על המראה המשווה לה את איכותה ואת ייחודה, חשוב  להקפיד על ניקוי זהיר שלה. ניתן לעשות זאת באמצעות מטלית לחה שהוספגה במי סבון, לא לפני שאיבת אבק, בעיקר בין הכריות המונחות על הספה ובצדדיה. חשוב להשתמש בשואב שמשולבת בו מברשת רכה.

במידה שנוצרים כתמים על ספת העור, כגון כתמי דיו שמותיר עיתון, מומלץ לנקות באמצעות מקלון צמר גפן טבול באלכוהול ובחומץ. לאחר העברת המקלון על הכתם יש לייבש את השטח באמצעות מייבש שיער.

ניקוי ספות

ניקוי כתמים נוזלים, כגון תה או קפה (אשר ודאי אינם בלתי שכיחים) חשוב לנקות מהר, באמצעות מטלית יבשה. אם אתם מתמהמהים מכל סיבה שהיא ונוכחים לראות ולדעת כי הכתם שקוע בעור ו"מתנחל" בו רצוי להסירו באמצעות חומר ניקוי ייעודי המוגדר כמתאים לרהיטים עשויים עור בלבד. אין למהול בו חומרי ניקוי אחרים מכל סוג שהוא.

שיטה נוספת, אשר בעלי ניסיון ממליצים עליה בחום, שבאמצעותה ניתן להשיב לספת העור את הברק הטבעי שלה היא עירוב כפית של חומץ לבן מזוקק עם שתי כפיות של שמן פשתן. את החומר מורחים על הספה עם מטלית לחה. עושים זאת באמצעות תנועות סיבוביות איטיות ורחבות. יש להמתין עשר דקות בקירוב.

שמירה קפדנית על מרקם ספת העור ייתר את הצורך בשימוש בחומרי ניקיון "כבדים". נקיטת זהירות מחייבת הימנעות מהנחת חפצים כבדים בעלי קצוות חדים וכמו כן בהחלט לא מומלץ להניח על ספת העור סכינים.

איש מכם ודאי אינו רוצה לחוש עגמת נפש ובעיקר חוסר אונים נוכח ספת עור שרוטה ומוכתמת, אשר נקנתה אך לפני זמן קצר. חינוך טוב ונכון לניקיון כולל ערנות, זהירות ותשומת לב לגורמי לכלוך ופגיעה פוטנציאליים.

ניקיון הוא מרכיב מרכזי בתחזוקה נאותה של ספת עור. לא מדובר בהוצאה כספית גדולה. ככל שתשימו לב ותקפידו על ניקיון- יקטן הסכום שיהיה עליכם לשלם עבור חומרי ניקיון.

המאמר בשיתוף עם חברת הניקוי בר ניקוי שטיחים וספות בע"מ