איך חוקר פרטי יכול לעזור לכם?

טביעת אצבע
טביעת אצבע

משרד החקירות הוא משרד אשר מקבל היתר מטעם משרד המשפטים להעניק שירותי חקירה ומעקב ללקוחות פרטיים או מוסדות המבקשים סיוע. משרד החקירות מעסיק עובדים פרטיים בעלי רישיון, כאשר העיסוק הממשי בחקירות ומעקבים מורשה רק לבעלי תעודה. משרד החקירות יכול לקבל עבודה מכל גוף, וגורם אשר פונה לעזרתו, בתנאי שהעבודה מתבצעת בכפוף לחוק. למעשה, משרד חקירות מבצע חקירה פרטית אחד על אחד במגוון רחב של נושאים, בהתאם לבקשת הלקוח. חוקר פרטי רוכש את השכלתו בקורסים במכללות השונות, או על ידי לימודי קרימינולוגיה באחת מן האוניברסיטאות בארץ. אמנם הלימודים מעשירים היטב את הידע, אך על מנת להפוך לחוקר, יש צורך להוציא תעודה מטעם המחלקה לרישוי במשרד המשפטים. לפני קבלת הרישיון על החוקר לעסוק בחקירות בפועל במשך כשלוש שנים, ורק לאחר מכן הוא רשאי לפתוח משרד חקירות מקצועי, ולעסוק במקצוע בכוחות עצמו.

תפקידו של חוקר פרטי

חוקר הוא בעל מומחיות באיסוף מידע רב, ככל שניתן ממקורות מגוונים על אדם מסוים, לצורך פתרון של בעיה או מצב נתון. בין תפקידיו השונים של החוקר ניתן למצוא:

 • איתור של אנשים או נכסים.
 • חקירות אישיות בנושאים של בגידות, גירושין ובנושאי תעסוקה שונים.
 • חקירות בתחום המסחרי או הכלכלי.
 • חקירות פליליות אשר כוללות איומים, הטרדות, גניבות, סכסוכים, גרימת נזק ועוד.
 • איסוף ואבטחת מידע.
 • חקירות בנושאי הונאה.
 • חקירות בתחום הקניין הרוחני.
 • בדיקה של האזנות או מצלמות סמויות.
 • תצפיות, תשאול סמוי, מעקבים שונים.
 • חקירות של מטפלים בקשישים או בילדים כאשר עולה חשש לפגיעה, ועוד.

משרד חקירות עוסק במגוון סוגי חקירות פרטיות שלעיתים אינן מרגשות, אך יכולות להיות מאוד שימושיות עבורנו:

 • מהימנות שוכרים: בעלי נכסים רבים אינם מעוניינים להשכיר את הנכס שלהם לכל אחד. חשוב להם להשכיר את הנכס לאדם אמין ומהימן, שישלם את שכר הדירה בזמן, שלא יגרום נזק לרכוש, ולא ינצל את בעל הנכס ויתנחל בו מבלי לשלם. במקרים כאלו משרד זה יכול לסייע במעקב אחר תלושי המשכורת של השוכר הפוטנציאלי, ולעקוב אחר תזרים המזומנים שלו. עוד יכול המשרד לבדוק כיצד נהג השוכר עם נכסים קודמים אחרים, וכמובן לעקוב אחר התנהלותו הכללית בקרב משפחתו וחבריו, כדי להעריך את מהימנותו.
 • מהימנות עובדים: מנהלים רבים, אשר מעוניינים לקחת מועמד לעבודה בחברה, פונים למשרדי חקירה על מנת לבצע חקירה והערכה של מהימנות העובד הפוטנציאלי. פניה למשרד נעשית בעיקר כאשר התפקיד הוא רגיש או בעל אופי בטחוני, כאשר אמינות המועמד חשובה. ניתן לבצע חקירות סמויות וגלויות יחד, וכך לקבל את התמונה הכללית על המועמד.
 • חקירות עסקיות: חברות רבות מעוניינות לדעת מה יהיו הצעדים הבאים של המתחרים שלהם באותה הנישה, ולכן הן פונות למשרד חקירות על מנת לבצע ריגול תעשייתי, ולבצע את הצעד הבא קצת לפני המתחרה. חקירות עסקיות נעשות גם כאשר ישנו צורך בבדיקה של העובדים בחברה בעקבות גניבה. המשרד יכול באמצעים שונים לגלות, האם הגניבה נעשה על ידי עובדי החברה, או על ידי גורמים חיצוניים.

נושאי חקירה עסיסיים    

בין נושאי החקירה העסיסיים אשר מתבצעים במשרד חקירות ניתן למצוא את מעקבי האישיות. זה הוא מעקב אשר מתבצע בעקבות חשש של אחד מבני הזוג לבגידה, שיש צורך להפריח או לאשש אותו. פעמים רבות העניין מסתיים ללא כל ממצאים, אולם פעמים רבות אכן מוכח כי מדובר במצב של בגידה, ואז ישנן צורך בעירוב של עורכי דין.

סיוע בנושאים חשובים

משרד חקירות מסייע לחברות ולאנשים פרטיים רבים בנושאים מגוונים. למשרד הזכות לבצע חקירה סמויה, חקירה גלויה, ואף מעקבים שונים על מנת להוציא את האמת לאור, ולהציג בפני הלקוח את המידע בצורה האמיתית והגלויה ביותר. ממצאי המשרד יכולים לסייע לכם בקבלת החלטות לגבי אדם מסוים, ויכולים לחשוף בפניכם את הפנים האמיתיות של נוכלים.

כיצד נוכל לבחור בלש פרטי?

בלשים פרטיים עובדים בעבור עורכי דין, ארגונים שונים, חברות ואנשים פרטיים. חוקר פרטי מיומן ומנוסה יהיה בעל ידע ושיטות שונות לחקירה, והמקצועיות שלו גוברת. אולם, מלבד שיטות שונות לחקירה על החוקר הפרטי להפגין גם ביטחון עצמי, יכולת חשיבה מהירה, אומץ לב ויכולות משחק. השוק רווי בבלשים פרטיים אשר מבטיחים כי יבצעו את עבודת המחקר כראוי. אם כך, כיצד נוכל להיות בטוחים שבחרנו באדם הנכון לצורך ביצוע החקירה? הנה לכם מספר פרמטרים שיסייעו לכם בבחירה נכונה:

 • בלש טוב הוא חוקר בעל המלצות חיוביות מלקוחות מרוצים רבים. נסו לפנות למכרים ולבני משפחה על מנת לקבל המלצות על בלש מקצועי. תוכלו גם לפנות לרשת האינטרנט, לקרוא ביקורות, ולבצע את הבחירה הנכונה.
 • לפני שאתם בוחרים בבלש פרטי, חשוב שתערכו סקר שוק למחירים השונים בעבור שירותי החקירה להם אתם זקוקים. חוקרים שונים יתמחרו שונה את השירות, ואתם תבחרו בחוקר אשר עומד בתקציב. חשוב מאוד לא להתפתות למחיר הנמוך ביותר המוצע לכם, מאחר וזה עשוי להעיד על טיב השירות.

סבלנות בחקירה

חשוב מאוד שתפגינו סבלנות לאורך כל מהלך החקירה, ותתנו לחוקר את הזמן והרוגע לבצע את החקירה כראוי. הפעלת לחץ מצדכם עשויה להפעיל לחץ על הבלש, ולשבש את מהלכי החקירה. בחרו את החוקר המקצועי ביותר, התרווחו ותנו לו לעשות את העבודה בדיוק כפי שהוא יודע.